Ankarada 2014 Ulaşım Ücretlerine Zam Geldi!

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu’nda belirlenen ve yarından itibaren uygulanacak olan yeni tarifeye göre EGO otobüsleri, Metro ve Ankaray’da 1,75 TL olan tam biniş 2 TL’ye, 1,30 olan indirimli biniş ise 1,50 TL’ye çıkarıldı.Bu ulaşım araçlarındaki transfer (aktarım) ücretlerinin de 0,59 Kuruş’tan, 0,67 Kuruş’a çıkartılmasına karar verildi. UKOME tarafından belirlenen yeni tarifelere göre özel halk otobüslerinde de tam biniş ücreti 2,10 TL’den, 2,40 TL’ye çıkartılırken, indirimli biniş ücretinin de 1,30 TL’den 1,50 TL’ye çıkartılması kararlaştırıldı. Kısa mesafe minibüs seferleri 2,10 TL’den 2,40 TL’ye, uzun mesafe minibüs seferleri de 2,40 TL’den 2,75 TL’ye çıkartıldı.

Yeni tarifelerin yarından itibaren uygulanmaya başlayacağını kaydeden yetkililer, akaryakıt, elektrik, doğalgaz ve yedek parçada çeşitli oranlarda zam yapılmasına karşın 33 aydır Başkent toplu taşımında herhangi bir artış yapılmadığını belirtti.

Türkiye’nin en ucuz toplu taşım hizmetinin Ankara’da verildiğini de söyleyen yetkililer, yaklaşık 3 yıldır herhangi bir değişiklik yapılmayan toplu taşım ücretlerinde, yeni düzenleme yapmak zorunda kaldıklarının altını çizdiler.
-- sponsor içerik --

---