Gilaburu Nedir? Böbrek Taşlarını Düşürmek İçin Gilaburu Nasıl Kullanılır?

Nedirkibu.com
Gilaburu çalı şeklinde bodur bir ağaçtır. Genellikle İç Anadolu'da yetişir. Kırmızı salkım şeklinde yuvarlak meyvelidir. Bu meyveler sonbaharda toplanır. İlk toplandığında acı bir tadı vardır. Su içinde salamura yapılır. Yaklaşık bir ay sonra bu acılığını kaybeder. Bu şekilde (5-15 derecede) tazeliğini 1 yıl süreyle koruyabilir.

Gilaburu Nedir? Böbrek Taşlarını Düşürmek İçin Gilaburu Nasıl Kullanılır?

Yüksek miktarda C vitamini ve anti oksidan maddeler içerir. Daha önce de belirtildiği gibi önceleri acı bir tada sahip olan meyveler, salamura suyunda acılığpını kaybeder. Bu haliyle içilebilir hale gelmiştir. Salamura suyundan günlük içilecek miktar çıkarılır, sıkılır, su ilavesi ile seyreltilir ve tercihe gıöre şeker ilave edilerek içilir. Burada dikkat edilmesi gereken, sıkılan meyvenin aynı gün tüketilmesi gerektiğidir.

Ekşi bir tada sahiptir. Şeker ve su ilavesi ile bu ekşi tadı giderilebilir. İlk defa kullananlara tadı biraz tuhaf gelebilmektedir.

Gilaburu kullanımın da sınır yoktur.

Gilaburu kullanmanın bir yaşı yoktur. Herkes tarafından her yaşta gönül rahatlığıyla kullanılabilen bitkisel, doğal ve şifa kaynağı bir içecektir.

Gilaburu suyu, bitkisel nektar ve şurup olarak üretilen, her yaş kadın erkek tarafından kullanılabilen, içimi tadı lezzeti beğenilen likit sıvı içecektir, alternatif tıp dünyasında "böbrek dostu” olarak bilinmektedir.

Bazen su ve şekerle de tüketilebilen Gilaburu’dan birçok ürün elde edilmektedir. Gilaburu içeceği, Gilaburu Şurubu, Gilaburu Nektarı ve Gilaburu Suyu bu ürünlerden yalnızca birkaçı olarak karşımıza çıkmaktadır.


Ne için kullanılır?

Çok uzun yıllardır Gilaburu Suyu, böbrek taşı tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır. İdrar söktürücü, bağırsak hareketlerini düzenleyici ve rahatlatıcı etkisi bulunan Gilaburu karaciğer yağlanmasına, karaciğer büyümesine, siroza ve safra kesesi hastalıklarına da iyi gelmektedir. Hastalıklar için kullanılan Gilaburu meyve olarak tüketilebildiği gibi Gilaburu Suyu şeklinde de tüketilebilmektedir.

Böbrek taşı düşürmesinin yanı sıra Gilaburu, böbreklerin temizlenmesinde, böbrek taşı oluşumunu önleyici tedavisinde ve idrar yolları enfeksiyonlarında da tedaviye yardımcı olarak kullanılmakta ve birçok insana faydasını göstermiş bulunmaktadır.


Kullanım Şekli ve Miktarı:


Gilaburu Suyu ya da Gilaburu Nektarı çocuklara günde en fazla üç çay bardağı ve bir ay süreyle, yetişkinlerde ise günde en fazla üç su bardağı ve yine bir ay süreyle kullanılması gereken bir şifa kaynağıdır. Ancak Gilaburu Suyu, doğal bir içecek olduğundan herhangi bir yan etkisi de bulunmamakta ve uzun süreli kullanımda bir ilaç gibi yan etki göstermemektedir.

Çocuklar için:
Her öğünde bir çay bardağı Gilaburu (100 cc) günde 3 defa aç veya tok kullanılabilir. Ortalama 1 ay kadar kullanılması önerilir.

Yetişkinler İçin:
Her öğünde 1 su bardağı Gilaburu (200 cc) günde 3 defa aç yada tok kullanılabilir. Ortalama 1 ay kadar kullanılması önerilir.

Fazla Kullanırsam Ne Olur?

Gilaburu Ürünlerimiz bio bitkisel şurup olduğundan fazla miktar kullanılabilir bilinen yan etkisi yoktur.

Uyarılar - Önlemler!

Dolaptan çıkan ürünleri ılık olarak tüketiniz.

Mide - barsak mukozası üzerine faydalı etkileri bilinmekte ancak semptomatik ülser hastalarında kullanılmamalıdır.

Eğer üreme - boşaltım sisteminizde herhangi bir enfeksiyon (idrar yolları iltihabı, böbrek iltihabı gibi) varsa, Gilaburu suyunun Antimikrobiyal özelliği olsada kullanmaya başlamadan önce hekime danışınız.

Gilaburu meyvesinin ürünlerini kullanırken dikkat etmeniz gereken tek şey mide ülseridir. Eğer mide ülseriniz varsa ya da daha önce mide ülseri geçirdiyseniz Gilaburu meyvesinin ürünleri olan Gilaburu Suyu, Gilaburu Şurubu veya Gilaburu Nektarı gibi ürünleri dikkatli bir şekilde kullanmalısınız. Ayrıca daha önce böbrek iltihabı ya da idrar yolları iltihabı yaşadıysanız bu ürünleri kullanırken dikkatli olmanızda fayda var.

Gilaburu Kullananlar Ne Diyor?

Gilaburunun böbrek taşlarını temizleme, bağırsak hareketlerini düzenleme ve iltihap önleme gibi faydalarının yanında idrar söktürücü, adet ağrılarını giderici, doğum ağrılarını azaltıcı, kas ağrılarını giderici, kasılma önleyici, sakinleştirici, safra kesesi taşlarını giderici, tansiyon düzenleyici ve sara nöbeti hafifletici etkileri birçok bilimsel araştırma ile ispatlanmıştır.

Gilaburu Suyunu düzenli olarak kullanan ve böbrek taşı rahatsızlığından şikayetçi olan hastalar Gilaburu Suyunu kullandıktan sonra bundan fayda görmüştür. Yıllardır böbrek taşlarıyla mücadele eden birçok hasta, tedavisine yardımcı olarak kullandığı Gilaburu Suyunun ardından altı ay gibi kısa bir sürede sağlığına kavuşabilmektedir.

Ayrıca böbrek yetmezliğinden şikayetçi olan birçok hasta, yıllardır süren diyaliz tedavilerinin yanında Gilaburu Suyunu da yardımcı olarak kullanmakta ve çıkarılan idrar gözle görülür şekilde artmaktadır. Öyle ki uzun zamandır idrar çıkarmayan hastalar bile Gilaburu Suyu sayesinde idrar çıkarabilmektedir. Gilaburu Suyu düzenli kullanıldığında diyalize olan ihtiyacı da azaltmaktadır.

Böbreklere faydası saymakla bitmeyen Gilaburu meyvesinden elde edilmiş ürünlerin, böbrek sancılarına da iyi geldiği bilindik bir gerçektir. Böbrek ile alakalı tüm sorunları yarar sağlayan Gilaburu ürünleri, uzun yıllardır Modern Tıbbın önemli yardımcılarındandır. Ayrıca bu bitki üzerinde yapılan ilaç çalışmaları da devam etmektedir.

Gilaburunun idrar yolları hastalıkları üzerinde de birçok faydası bulunmaktadır. Düzenli kullanımda Gilaburu Suyu idrar kanallarının genişlemesine iyi gelir ve bu sayede daha rahat idrar çıkılmasını sağlar. Bir diğer yandan prostat hastalıklarına da iyi gelen Gilaburu Suyu, idrar ve iltihap söktürücü özelliği ile de bilinmektedir.

Günümüzde birçok gebe kadın, gebelik döneminde birçok rahatsızlık ile karşılaşmaktadır. Gebelik döneminde kullanılabilinen ilaçların kısıtlı olması ve günümüzün stresli yaşamında kadınların gebelik döneminde daha da hassaslaşarak hastalıklara daha açık hale gelmesi birçok kadının gebeliğini dahi tehlikeye atmaktadır. Gilaburu Suyu, bu konuda da şifa kaynağıdır.

Gilaburu Suyunun düzenli kullanımı düşük riskini azaltır, adet düzensizliklerine iyi gelir ve sancılı adetlerde sancıların giderilmesinde yardımcı olur. Bu yüzden adet döneminde Gilaburu Suyu kullanan birçok kadın bundan çok memnun kalmıştır. Ancak hamilelik döneminde Gilaburu Suyu kullanmak için hekiminize danışmanız sizin için daha yararlı olacaktır. Sonrasında gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Günümüzde hayat koşuşturmacasının artması doğal olarak stresimizi de artırmıştır. Gilaburu'dan elde edilen Gilaburu Suyu, Gilaburu Şurubu ve Gilaburu Nektarı kullanımı insanı ruhsal olarak da sakinleştirir ve rahatlatır. Yatıştırıcı özelliğe sahip olan Gilaburu, sindirim sistemi üzerinde, yaşlılık belirtileri üzerinde, bağışıklık sistemi üzerinde ve kronik hastalıklar üzerinde de olumlu etkilere sahiptir.

Gilaburu kullanan kalp hastaları da onun kalp ve tansiyon rahatsızlıklarına iyi geldiğini söylemektedir. Tansiyonun düzene sokulmasında, kalp – damar hastalıklarında ve ritim bozukluklarında faydası olan Gilaburu ürünleri kullanılmadan önce bir hekime danıştıktan sonra hayatınıza kalite katmak için hazır olacaktır.

Kayseri’de, çalı biçiminde, salkımlar halinde, kırmızı yuvarlak meyveli bodur bir ağaç olan Gilaburu, alternatif tıp dünyasında "böbrek dostu” olarak bilinmektedir. Gilaburu, Kayseri haricinde birkaç İç Anadolu yöresinde yetişse de orijinal olarak Kayseri’de yetişmektedir ve anavatanı burasıdır.

İlkbahar aylarında beyaz çiçekleriyle hayatına başlayan Gilaburu, sohbaharda meyvelerini vermiş olur ve hasat edilir. Gilaburu, toplanır toplanmaz tüketilmez. İlk önce salamura yapılır ve iki – üç ay sonra tüm acılığını attıktan sonra tüketilir. Bazen su ve şekerle de tüketilebilen Gilaburu’dan birçok ürün elde edilmektedir.

Gilaburu içeceği, Gilaburu Şurubu, Gilaburu Nektarı ve Gilaburu Suyu bu ürünlerden yalnızca birkaçı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genel Bilgilendirme:Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu nedirkibu.com'a ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız..Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmış yazılardır.

Yorum Gönder

0Yorumlar

Değerli Ziyaretci;

1- Bu konu ile ilgili sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve diğer ziyaretçilerimizle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

2- Yorumlarınızda sorduğunuz sorular araştırıldıktan sonra cevaplanacaktır. "Bana Bildir" butonu işaretlemeniz halinde sorunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

3- Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.

Yorum Gönder (0)