Dut yapragi faydalari
Yaz aylarının en güzel ve en narin meyvelerinden olan birisi olan Dut ile ilgili sağlık araştırmalarının sonuçları şaşırtıyor. Severek tüketilen Dut meyvesinin yapraklarının da şifalı olduğu ortaya çıktı.

MUCİZENİN ADI: DUT YAPRAĞI. Sütten 25 kat fazla kalsiyum, ıspanaktan 10 kat fazla demir içerir. Şeker sorununa gösterdiği fayda akıl almaz derecededir. Ucuz ( Bedava ) olduğu için saatlerce reklamı yapılmadığından bilinmiyor….

Dut yaprağı en az dut meyvesi kadar sağlık açısında önemli faydaları olan bir yapraktır. Dut yapraklarının kaynatılarak elde edilen çayı bir çok hastalığın tedavisinde kullanılır. Dut yaprağı çayının yapılması dışında da çeşitli kullanım alanları bulunuyor. Bunlara bir göz atalım.

Dut yaprağı ile hazırlanan çay egzama tedavisinde de kullanılır. Karaciğer hastalıklarının tedavisinde günde 3 bardak dut yaprağı çayı içilmesi tavsiye edilir. Günde 2 bardak dut yaprağı çayı içmek vücuda zindelik ve direnç sağlar.

Yapılan araştırmalara göre dut yaprağından elde edilen özütün fil hastalığına karşı şifalı olduğu gözlemlenmiştir. Ayrıca diş ağrılarına karşı gargara yapılarak kullanıldığında ağrıları giderici özelliğe sahiptir. Dut yaprağı çayının bir önemli özelliği de rahatlatıcı etkiye sahip olma
sıdır. Zihnin ve bedenin gevşemesinde yardımcıdır.

Dut Yaprağı Çayı Nasıl Hazırlanır? 


Malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı kurutulmuş dut yaprağı, 
  • 1 litre su


Dut Yaprağı Çayı Hazırlanışı: 


1 litre kaynamış olan suyun içerisinde 2 yemek kaşığı kurutulmuş dut yaprağı konulur.
Bu şekilde yaklaşık 2 saat demlenmeye bırakılır

Demleme işlemi bittikten sonra çayınızı süzün ve gün içerisinde bu çayı aralıklarla içerek tüketin. Özellikle yemeklerden önce içildiğinde fayda sağlamaktadır.
-- sponsor içerik --

---