Nedirkibu

Lens Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

-- sponsor içerik --

---
Lens Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Lens Kullananlar dikkat! Len nasıl kullanılır?

Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Mehmet Orhan, lens seçimi ve kullanımına ilişkin önemli uyarılarda bulundu.

Kontakt lens kullanan kişilerin el, yüz, kirpikli kenar, kontakt lens, lens kabı temizliğine çok dikkat etmek zorunda olduğunu söyleyen Prof. Mehmet Orhan yapılması gerekenleri sıraladı.

Lens kullanırken dikkat edilmesi gerekenler 

  • Lens takmadan ve çıkarmadan önce eller en az 1 dakika süreyle sabunlanmalıdır.
  • Lensler ile uyumamalı, denize, havuza, duşa girilmemelidir.
  • Gözde kızarıklık, batma, ağrı, görme bulanıklığı, ışığa karşı hassasiyet, çapaklanma ve aşırı sulanma olması halinde lensler takılmamalı, takılı ise hemen -çıkartıp vakit geçirmeden hekime müracaat edilmeli, eş-dost tavsiyesi damlaları kullanılmamalıdır.
  • Kontakt lensin süreli olduğu unutulmamalı, süresinden uzun kullanıp göz sağlığı riske atılmamalıdır.

Temizlik kurallarına uyarak gözde hasara yol açmadan uzun yıllar lens kullanılabileceğini söyleyen Orhan, lens kullanan kişilerin şikayetleri olmasa da 6 ayda bir göz doktorlarına kontrollerini yaptırmaları konusunda da uyardı.

-- sponsor içerik --

---

Paylaş:

Admin

Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)
Yorum Ekle İkon Ekleİkon Ekle