Egzama Bitkisel Tedavi Yöntemleri!

-- sponsor içerik --

---
Egzama Bitkisel Tedavi Yöntemleri!
Bitkisel tedavi yolları ile Egzema hastalığının üstesinden gelebilirsiniz. Egzema ile ilgili bilgiler yazımınızın devamında..

Uzun yıllar boyu insanlarda bulunan ve kimi zaman sosyal yaşamlarını engelleyen egzama hastalığı, yaşayanların en büyük belası olmuştur. Ellerde oluşan egzamaya bağlı yaralar yüzünden, çevrelerinde istedikleri gibi hareket edemez olmuşlardır. Egzama nedeniyle ellerin ve yüzün sürekli çatlaması açık yaralar oluşması egzamanın en belirgin özellikleridir.

Ayrıca kimi egzama yaraları, hastalara sürekli acı çektirebilir. Egzamaya karşı kullanılan tıbbi kremler ve ilaçlar kimi zaman çaresiz olmuştur. Bu yüzden egzama sorunu olanların Dut ile . İçinde bulundurduğu kimyasallarda ve asitle egzamaya karşı güçlü bir panzehir görevi görmektedir. Egzama hastaları dutu kaynatarak yapabilecekleri tedavi yöntemiyle olumlu sonuç alabilirler.

Egzama Nasıl Geçer?

3 su bardağı içme suyunu kaynatın ve içine bir avuç dolusu kurutulmuş beyaz dut atın. Altını kıstıktan sonra 5-6 dakika kadar kaynattıktan sonra ateşten alın.

Ellerinizin dayanabileceği sıcaklığa gelene kadar bekleyin. Ilık dut kurusu suyunun içine ellerinizi sokun ve 8-10 dakika kadar bu suyun içinde bekletin.

Ellerinizi çıkarttıktan sonra yaklaşık bir saat kadar yıkamayın ve 1 saatin sonunda temiz su ile durulayın.

Haftada 3-4 defa yapacağınız bu yöntem sayesinde egzama hastaları ellerinde egzamalarda iyileşme göreceklerdir.

Aynı yöntemi ayaklarınıza ya da vücudunuzun diğer bölgelerine de uygulayabilirsiniz. Bir kap yardımıyla sorunlu bölgeye dut kurusu suyunu dökerek de aynı sonucu almanız mümkündür.

Ayrıca Saç diplerinde ve kulaklarda meydana gelen egzamalarda İbrahim Saraçoğlunun bilgilerinden yola çıkarak, 2 tutam yeşil Yulaf samanını 1 bardak kaynar suda 5 dk bekletin. Bu suyu 15 gün boyunca egzamalı bölgeye sürün.
-- sponsor içerik --

---

Nedirkibu?: Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.
Üye Olmadan Yorum Yap
Disqus
Yorum Profilinizi Seçiniz :

2 yorum

Kışın bütün vücudu m kuruyup deri dök untusu oluyor balık pulu hastalığı deniyor ama değil sadece pullanma oluyor ne yapabilirim

Cevapla

Merhaba, http://www.nedirkibu.com/2017/09/balik-pulu-hastaligi-nedir.html konuyla ilgili detaylı bilgi yer almaktadır. Eğer Egzema ile ilgiliyse sıkıntınız Yeşil ceviz kabuğu suyunu tavsiye ederiz.

Cevapla

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)