Nedirkibu

Bedelli Askerlik İle İlgili Son Haberler!

-- sponsor içerik --

---
Bedelli Askerlik İle İlgili Son Haberler!

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal, bedelli askerlik çalışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Bir takım tespitler yapılıyor ve ihtiyaçlar belirleniyor. TBMM açıldıktan sonra gündeme gelir diye düşünüyorum" dedi.

Bedelli Askerlik İle İlgili Son Haberler!


Köksal, partisinin il başkanlığında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bedelli askerlikle ilgili bir soru üzerine, henüz komisyona gelmediğini belirten Köksal, şunları söyledi: "Milli Savunma Bakanı'nın bedelli askerlikle ilgili bir beyanatı oldu. Doğrusu daha önceden dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'bedelli askerlik düşünülebilir' şeklinde bir ifadesi oldu. Bu ifade üzerine Milli Savunma Bakanlığı'nda bir çalışma başlatıldı. TBMM tatile girdiği için şu anda yapılacak bir şey yok. Milli Savunma Bakanlığı'ndaki çalışma kapsamında inanıyorum ki şu anda Genelkurmay Başkanlığı ile temas halindeler. Konuyla ilgili bir takım tespitler yapılıyor, ihtiyaçlar belirleniyor."

TBMM'de 149 maddelik torba yasanın çıkmasının önemli olduğunu belirten Oğuz Kaan Köksal, "Tahmin ediyorum en uzun süren yasa çalışması oldu. 3 ayı aşkın bir süre geçti. Uzunca bir süre komisyonlarda tartışıldı. Sonra TBMM gündemine geldi. Vatandaşa verdiğimiz pek çok vaat bu torba yasanın içerisindeydi. Onlarda bu vesileyle gerçekleşmiş oldu" dedi.

-- sponsor içerik --

---

Paylaş:

Admin

Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)
Yorum Ekle İkon Ekleİkon Ekle

Viesearch - Life powered search