Bedelli Askerlik İle İlgili Son Haberler!

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal, bedelli askerlik çalışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Bir takım tespitler yapılıyor ve ihtiyaçlar belirleniyor. TBMM açıldıktan sonra gündeme gelir diye düşünüyorum" dedi.

Bedelli Askerlik İle İlgili Son Haberler!


Köksal, partisinin il başkanlığında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bedelli askerlikle ilgili bir soru üzerine, henüz komisyona gelmediğini belirten Köksal, şunları söyledi: "Milli Savunma Bakanı'nın bedelli askerlikle ilgili bir beyanatı oldu. Doğrusu daha önceden dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'bedelli askerlik düşünülebilir' şeklinde bir ifadesi oldu. Bu ifade üzerine Milli Savunma Bakanlığı'nda bir çalışma başlatıldı. TBMM tatile girdiği için şu anda yapılacak bir şey yok. Milli Savunma Bakanlığı'ndaki çalışma kapsamında inanıyorum ki şu anda Genelkurmay Başkanlığı ile temas halindeler. Konuyla ilgili bir takım tespitler yapılıyor, ihtiyaçlar belirleniyor."

TBMM'de 149 maddelik torba yasanın çıkmasının önemli olduğunu belirten Oğuz Kaan Köksal, "Tahmin ediyorum en uzun süren yasa çalışması oldu. 3 ayı aşkın bir süre geçti. Uzunca bir süre komisyonlarda tartışıldı. Sonra TBMM gündemine geldi. Vatandaşa verdiğimiz pek çok vaat bu torba yasanın içerisindeydi. Onlarda bu vesileyle gerçekleşmiş oldu" dedi.
-- sponsor içerik --

---