Limonu Dondurup Rendeleyerek Vitaminleri Atmayın!
Limon ekşimsi tadı ile yemeklerimize tat katan vitamin yüklü bir meyvedir.

Bir kısmını ziyan etmeyip yemeklerinize yeni bir lezzet katması dışında rendelenmiş limonunuz, limonun sadece suyunda bulunandan 5 veya 10 kat daha fazla vitamin içerir ve Kış günleri için C vitamini deposu haline gelir.


Büyük olasılıkla, limon denince sadece limon suyu ve C vitamini aklınıza gelir. Sadece bu kadar olduğunu düşünürsünüz. Artık limonun gizemlerini öğrenince onu kupada içeceğiniz hazır çorbalarınıza bile katabileceksiniz.

Ziyan etmeden limonun tamamını nasıl kullanırsınız? Çok basit… Limonu yıkayıp buzdolabınızın buzluk bölümüne koyuyorsunuz. Donduktan sonra mutfak rendesini alıp limonun tamamını rendeleyebilirsiniz. Soymanız gerekmiyor. Rendelenmişini yemeklerinizin üzerine serpebilir, sebze salatasına, dondurmaya, çorbaya, makarnaya, makarna sosuna, balık porsiyonlarına katabilirsiniz. Yemeklerin tamamı, daha önce hiç tatmadığınız mükemmel bir lezzet kazanacaktır.

Unutmayın ki Meyve ve sebzelerin Kabuklarında vitamin daha çok olur. Ne yazik ki çoğu meyvenin ve sebzenin kabuklarını soymak gibi bir alışkanlığımız var.

-- sponsor içerik --

---