Patates suyunun faydaları nelerdir : Patates suyu kanser hücrelerini öldürür, şeker hastalığına iyi gelir, gastrit için en etkili tedavidir ve tansiyonu düşürür.


Patates Suyunun Sağlığımıza Faydaları!
Patates Suyunun Sağlığımıza Faydaları!

Modern tıp kadar etkili olan bir diğer tedavi yöntemi ise doğal tedavi yöntemidir. ve patates suyunun inanılmaz faydaları vardır. Meyve suyu gibi içilebilen patates suyu şeker hastaları için, kanser hastaları için ve yüksek tansiyon gibi pek çok hastalığa faydaları yüzyıllar öncesinden bilinmektedir.

Patates aslında çiğ olarak tüketildiğinde oldukça faydalıdır. Fakat her patates tedavi için kullanılmaz. Özellikle yeşil kabuklu patatesler içerdiği toksinler itibarıyla önerilmez ve soyulması gerekir.

İşte patates suyunun faydaları:

Gastrit tedavisinde patates suyu faydası: Bir bardak suya bir yemek kaşığı patates suyunu ekleyin ve sabah öğle akşam olmak üzere yemeklerden 30 dakika önce için.

Kanser hücrelerinin yok olması için patates suyu: Dr. Kagamine Akita, Japonya Üniversitesinde çiğ patates ve suyundan yaptığı deneylerde farelerin tümör hücrelerinin büyümesini önleyici özelliği olduğunu kanıtlamıştır. Yaptığı çalışma Kanser uluslararası kongresinde yayınlanmıştır. Almanya’daki kongre büyük heyecan yaratmıştır.

Yüksek tansiyon için patates suyu: Bugün patates suyu kalp hastaları, yüksek tansiyon, diyabet, romatizma gibi hastalıkların tedavisinde ve böbrek, karaciğer hastalıkları ile mücadelede etkin bir araç olarak kullanılmaktadır.

Çiğ Patates Suyu Faydaları

Bedendeki şişliklere, eklem ağrılarını dindirir.
Egzama ve cilt lekelerini hızlı bir şekilde geçirir.
B vitamini deposu olduğu için uçuk ve ağız içi yaralarını geçirir.

Göz Altı Morlukları ve Şişlikleri İndirir:
Patates suyunu kompres şeklinde göz altına uygularsanız göz altındaki halkları ve şişlikleri indirir.
Cildi akne ve sivilcelerden arındırır

Beyaz Saç Oluşumunu Engeller
Şampuanın içerisine katıldığında saçların beyazlamasını önleyerek ve beyaz saçların normal renge döndürmektedir.

Gıda Zehirlenmesini Önler:
Havuç suyu ile karıştırıldığında gıda zehirlenmesini geçirerek bedeni zehirden arındırır

Patates Suyu Zayıflatıyor
Patates suyunu gece yatmadan önce bir bardak tüketirseniz hızlı bir şekilde zayıflarsınız.

Böbrek Taşlarını Küçültür:

Patates suyu idrar yollarını temizleyerek böbrek taşı oluşumunu engeller ve olan taşları da ufaltır.

Patates suyunun cilde faydası: Mermer gibi bir cilt için patates suyu biçilmiş kaftandır.

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu nedirkibu.com a ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız..Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmış yazılardır.

-- sponsor içerik --

---