Kaybolan Çiçekler Programı, İnci Ertuğrul Kimdir?
Kaybolan Çiçekler Programı, İnci Ertuğrul Kimdir?

İnci Ertuğrul, sunuculuk kariyerine Kaybolan Çiçekler programıyla devam ediyor. Çeşitli kanallarda farklı formatta programlar sunan ünlü sunucu hakkında en çok merak edilen konu ‘iddia edildiği gibi 61 yaşında olup olmadığı. Peki, İnci Ertuğrul kimdir, kaç yaşında, iddia edildiği gibi 61 yaşında mı? İşte, detaylar!

Kaybolan Çiçekler sunucusu İnci Ertuğrul, Trabzon Akçaabat’ta doğan İnci Ertuğrul ilk, orta ve lise eğitimini Akçaabat’ ta tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Ertuğrul TRT’nin açmış olduğu ‘Spikerlik’ sınavıyla mesleğe adım attı.TRT’deki eğitiminin ardından Türkiye’nin ilk özel radyosu olan Radyo Anki’de 3 yıl program sunucusu ve yapımcısı olarak görev aldı.

Bu dönemde Jülide Gülizar, Tuna Huş gibi usta isimlerden meslek içi  eğitim almaya devam etti. Aynı dönemde TRT GAP’ta çeşitli programlarda sunuculuk yaptı.1993 yılında TGRT’nin kuruluşuyla birlikte çalışma hayatına İstanbul’da devam eden Ertuğrul 3 ay Londra_Reuters binasından gerçekleştirilen yayınlarda görev aldı. ‘Hayırlı Günler’ adlı sabah canlı yayın kuşağı, ‘Gençlerle’ adlı tartışma programlarının sunumunun yanında radyo programcılığını da sürdürdü…Ardından Haber merkezinde ‘Spiker’ olarak görev alan İnci Ertuğrul pek çok özel yayının da sunuculuğunu gerçekleştirdi.

Türkiye Gazetesinde ‘İnci Ertuğrul ve Renkler’ adlı sayfada 4 yıl yazılar yazıp röportajlar yapan Ertuğrul, 3,5 yıl boyunca sosyal konuların ele alındığı ve kayıp insanların arandığı ‘İnci Ertuğrul Sizin Sesiniz’ adlı programla yeniden program sunuculuğuna dönüş yaptı. CİNE 5’de ‘İnci Ertuğrul ile Rengarenk’ adlı kadın kuşağının yayınını gerçekleştiren Ertuğrul halen TRT Haber’de ‘İnci Ertuğrul ile Haber Tadında’ adlı programı sunmakta ve öğretim görevlisi olarak çalışmayı sürdürmektedir. Evli olan İnci Ertuğrul bir kız çocuk annesidir.

İNCİ ERTUĞRUL 61 YAŞINDA MI?

İnci Ertuğrul verdiği bir röportajda yaşıyla ilgili tartışmalara son noktayı koydu. Ünlü sunucu 61 yaşında olduğu yönünde çıkan haberlere şu sözler yanıt verdi:O hesap doğru olsaydı “Annemin beni 7 yaşında doğurmuş olması gerekirdi.” Başladığımda 20’li yaşların başındaydım. Hiçbir zaman fiziki anlamda ekranda yer almadığım için şu anda yaşımın 40 - 50 - 60 olması benim için bir şey değiştirmiyor. Ama inşallah o yaşta da bu kadar sağlıklı olurum.’’
-- sponsor içerik --

---