Turşu Suyu Nedir? Turşu Suyunun Faydaları Nedir?

Nedirkibu.com
Turşu Suyu Nedir? Turşu Suyunun Faydaları Nedir?
Turşu Suyu Nedir? Turşu Suyunun Faydaları Nedir?

Hastalık evresinde Turşu suyu erken önlem almanızı sağlayacak...

Turşu suyu, çoğu insanın düşündüğü gibi sağlığınıza direkt olarak fayda sağlamasa da inanılmaz bir elektrolit, antioksidan ve besin kaynağıdır.

Turşu suyu içmek, vücudunuzun doğal yoldan kendi kendisini yenileme operasyonunu canlandırarak size çeşitli durumlarda faydalar sağlayacaktır.

Gel gelelim turşu suyu içmenin o mucizevi faydalarına;

Herhangi bir sporcu içeceğinden kat be kat enerji sağlar

Futbol oyuncuları ve profesyonel atletler, içinde bulunan sodyum sayesinde turşu suyunun elektrolitlerin yenilenmesine yardımcı olduğunu bilmektedir ve ayrıca zaten bunu destekleyen bilimsel çalışmalar da mevcut. Aynı zamanda avrupa ülkelerinde birçok acil servis odasında kalp rahatsızlıklarına karşı, ilk müdahale amaçlı kullanılmaktadır.

Kan akışını dengeler

Turşu suyu, 85 saniye içinde kramp durumundan sizi kurtararak kan akışınızı dengeler. Bu durum sodyum miktarının çok fazla olmasından değildir. Fakat sodyum, kalsiyum klorür ve sirkenin içinde bulunduğundan vücudunuz içinde daha hızlı iletilir.

Krampları engeller ve hızlıca geçmesini sağlar

İlk maddede belirttiğimiz gibi turşunun içindeki kalsiyum klorür ve sirke, sodyum ve potasyumun vücut içinde daha kolay bir şekilde absorbe edilmesine yardımcı olur. Profesyonel atletler antrenman öncesi ve sonrasında krampları önlemek amacıyla turşu suyu içerler. Bu durumla ilgili tıbbi kanıtlar da bulunmakta.

Huzursuz bacak sendromuna iyi gelir

Bu durumdaki insanlar otururken veya bacaklar uzatıldığında bacaklarında karıncalanma, ağrı, uyuşma, ağırlık ve hareket ettirme ihtiyacı hissederler. Henüz bununla ilgili resmi bir çalışma yapılmasa da hastalardan alınan geri dönüşler ışığında anektodsal kanıtlar mevcut. En azından denemeye değer.

Mide rahatsızlıklarını geçirir

Mide ekşimesi veya yanması durumundaysanız bunu yapmak değil düşüncesi bile zor gelebilir. Ancak, birçok insan turşu suyu içmenin semptomları azalttığına şahit olmuş. Diğer seçeneğiniz ise sirke ve bal. Fakat bu seçenek turşu suyuna kıyasla kulağa daha iştah açıcı gelmiyor. Turşu suyunu bulmak ve içmek rahatlamanız için daha hızlı bir yol olacaktır.

Yorum Gönder

0Yorumlar

Değerli Ziyaretci;

1- Bu konu ile ilgili sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve diğer ziyaretçilerimizle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

2- Yorumlarınızda sorduğunuz sorular araştırıldıktan sonra cevaplanacaktır. "Bana Bildir" butonu işaretlemeniz halinde sorunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

3- Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.

Yorum Gönder (0)