Nedirkibu

Unutkanlığı Olanlara Beyaz Lahana Turşusu...

-- sponsor içerik --

---
Unutkanlığı Olanlara Beyaz Lahana Turşusu...
Unutkanlığı Olanlara Beyaz Lahana Turşusu...
PROF. DR. İBRAHİM ADNAN SARAÇOĞLU UNUTKANLIĞA BEYAZ LAHANA TURŞUSU
Şifalı bitkilerin en önemli açıklayıcısı İbrahim Saraçoğlu'dan unutkanlık ile ilgili şikayete yine bitkisel bir öneri.

Unutkanlık ve dikkat dağınıklığı şikayetleri son dönemlerde sıkça sorulan sorular arasında.

Bunun nedenlerinin başında B12 vitamini eksikliği gelir. B12 vitamini eksikliğinde; ağızda aft, sinir sistemi zayıflığı, eklem ağrıları görülür. B12, bağışıklık sisteminde en önemli vitaminlerden bir tanesidir. Hiçbir sebze, meyve ya da tahıldan alamayacağınız B12 vitaminini lahanaya ürettirebilirsiniz. B12 eksiliğine karşı önerim beyaz lahana turşusudur.

Bir adet orta boy beyaz lahananın en dış yapraklarını atarak geri kalan kısmı kuşbaşı doğrayın. Daha sonra karıştırma kabına alarak üzerine tuz ve kimyon ilave edip iyice suyu çıkana kadar karıştırın.

Karıştırma işlemi tamamlandıktan sonra temiz kavanoza doldurup iyice bastırın ve son olarak üzerine ağırlık yapması için temiz taş koyun. Kavanozun ağzını temiz bez ile kaplayın. Bezin etrafını lastikle sabitleyebilirsiniz. Güneş görmeyen, serin bir yerde en az dört en fazla 10 gün muhafaza edin ve daha sonra tüketin.

Tiroid rahatsızlığınız varsa lahana kürünü kullanmamanızı öneririm.

Kaynak: PROF. DR. İBRAHİM ADNAN SARAÇOĞLU

-- sponsor içerik --

---

Paylaş:

Admin

Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)
Yorum Ekle İkon Ekleİkon Ekle

Viesearch - Life powered search