Migren Ağrısından Şikayetci Olanlara Müjde!

Nedirkibu.com
Migren Ağrısından Şikayetci Olanlara Müjde!

Migren tedavisinde umut veren gelişme! Migren ataklarını elektrik titreşimleri göndererek engelleyen kol bandı üretildi

Bilim insanları, migren tedavisinde umut verici bir çalışmaya imza attı. Migren ataklarını elektrik titreşimleri göndererek engelleyen kol bandı üretildi.

Elektrik titreşimlerinin beyne giden acı sinyallerini engelleyebileceğini kaydeden araştırma ekibi, yaklaşık 300 hasta üzerinde denenen kol bandının migren atağının ilk dakikalarında devreye girerek semptomları azalttığını ifade etti.

Neurology dergisinde yayımlanan çalışmanın yazarı David Yarnitsky, hastanın akıllı telefonu yardımıyla elektrik titreşimlerinin boyutunu belirleyebileceğini ifade etti.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Migren Bitkisel Tedavisi ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Migren Hakkında kısa bilgiler:
Migren; ense, şakak veya göz çevresinde başlar ve ağrının çeşitine göre kötüleşebilir. Bu duruma sese hassasiyet, bulantı, kusma gibi durumlar eşlik edebilir.

Tags

Yorum Gönder

0Yorumlar

Değerli Ziyaretci;

1- Bu konu ile ilgili sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve diğer ziyaretçilerimizle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

2- Yorumlarınızda sorduğunuz sorular araştırıldıktan sonra cevaplanacaktır. "Bana Bildir" butonu işaretlemeniz halinde sorunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

3- Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.

Yorum Gönder (0)