Nedirkibu

Migren Ağrısından Şikayetci Olanlara Müjde!

-- sponsor içerik --

---
Migren Ağrısından Şikayetci Olanlara Müjde!

Migren tedavisinde umut veren gelişme! Migren ataklarını elektrik titreşimleri göndererek engelleyen kol bandı üretildi

Bilim insanları, migren tedavisinde umut verici bir çalışmaya imza attı. Migren ataklarını elektrik titreşimleri göndererek engelleyen kol bandı üretildi.

Elektrik titreşimlerinin beyne giden acı sinyallerini engelleyebileceğini kaydeden araştırma ekibi, yaklaşık 300 hasta üzerinde denenen kol bandının migren atağının ilk dakikalarında devreye girerek semptomları azalttığını ifade etti.

Neurology dergisinde yayımlanan çalışmanın yazarı David Yarnitsky, hastanın akıllı telefonu yardımıyla elektrik titreşimlerinin boyutunu belirleyebileceğini ifade etti.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Migren Bitkisel Tedavisi ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Migren Hakkında kısa bilgiler:
Migren; ense, şakak veya göz çevresinde başlar ve ağrının çeşitine göre kötüleşebilir. Bu duruma sese hassasiyet, bulantı, kusma gibi durumlar eşlik edebilir.


-- sponsor içerik --

---

Paylaş:

Admin

Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)
Yorum Ekle İkon Ekleİkon Ekle

Viesearch - Life powered search