Romatizma ve Akciğerler İçin Çay Tarifi

Nedirkibu.com
Romatizma ve Akciğerler İçin Çay Tarifi

Romatizma ve Akciğerler İçin Çay Tarifi


Kekik, antik çağlardan beri kullanılmakta olan, çok güçlü sağlığa yararları olan önemli bir tıbbi bitkidir. İnsan sağlığı için Kekik oldukça faydalıdır.

Kekik akciğer sağlığı için çok gerekli şifalı bitkilerin başında gelir. Öksürüğü geçirmek ve solunum yolu hastalıklarını iyileştirmek için kullanılır.

Kekik ayrıca doğal bir balgam söktürücü ve antiseptiktir ve bu özelliği de hem çay hem de buhar olarak solumak için kekiği ideal kılar.

Isırganotu ise yine yüzyıllar boyunca çok çeşitli tıbbi amaçlarla kullanılmış mucizevi bir bitkidir ve ana özelliklerinden biri de kan dolaşımı ile akciğerleri temizleyip arındırmasıdır.

Şimdi bu iki süper malzeme ile size akciğerlerinizi arındıracağımız çay tarifini paylaşıyoruz. Kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz. Alerjisi olanlar tüketmemelidir.

KEKİK VE ISIRGAN OTU KARIŞIMLI ÇAY İÇİN MALZEMELER

  • 1 yemek kaşığı kekik (30 g),
  • 1 yemek kaşığı kurutulmuş ısırganotu (30 g),
  • 1 bardak su, Tatlandırmak için 1 yemek kaşığı bal


KEKİK VE ISIRGAN OTU KARIŞIMLI ÇAYIN YAPILIŞI


  • İlk yapmanız gereken suyu kaynatın.
  • Su kaynadığında ocağı kapatarak, içine kekik ve ısırgan otunu ekleyin ve 15-20 dakika boyunca demleyin.
  • Ardından, çay soğurken bir 10 dakika kadar daha bekletebilirsiniz. Ardından 1 yemek kaşığı bal ekleyin ve yavaşça için, içerken çayın buharını da solumayı ihmal etmeyin.
  • Bu çay ayrıca oldukça sakinleştiricidir. Bu çaydan Günde iki bardak içebilirsiniz. Fazla içmek zararlı olabilir.


KEKİK VE ISIRGAN OTU KARIŞIMLI ÇAYIN FAYDALARI

  • Öksürüğü azaltır, Astım, Bronşit, Romatizma, Enfeksiyonlara çok iyi gelir.

Konu ile ilgili diğer bir yazımız; Karaciğer ve Akciğerde Meydana Gelen Hasarı Onaran bitkisel ürün isimli yazımızı da okumanızı öneriyoruz.  

Veya

Akciğer Enfeksiyonu ile ilgili bilgi almak isterseniz de Akciğer Enfeksiyonu Nedir, Akciğer Enfeksiyonu Belirtileri isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum Gönder

0Yorumlar

Değerli Ziyaretci;

1- Bu konu ile ilgili sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve diğer ziyaretçilerimizle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

2- Yorumlarınızda sorduğunuz sorular araştırıldıktan sonra cevaplanacaktır. "Bana Bildir" butonu işaretlemeniz halinde sorunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

3- Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.

Yorum Gönder (0)