Boyun Kütletmenin Sağlığınıza Zararları!

-- sponsor içerik --

---
Boyun Kütletmenin Sağlığınıza Zararları!

Bu hareket halâ eklem iltihabı, kireçlenme ve diğer ciddi eklem rahatsızlıklarına sebep olmuyor, merak etmeyin...


Aynı parmak kütletmekte olduğu gibi, boynunuzu kütletmek de omurga eklemlerinizdeki eklem sıvısından (sinoviyal sıvı) oksijen, nitrojen ve karbondioksit gibi gazların kabarcıklar halinde salınmasına neden oluyor. Eklemler arasına sıkışmış gazların yerlerini terk etmeleri de boynunuzda bir anlık rahatlama yaratıyor.

Fakat;

Boynunuzu kütletmek, kemiklerinizin yerinden oynamasına ve bağların yıpranmasına sebep olabiliyor. Bu zorlama da **boyun kemiklerinizin başınızın ağırlığı altında zamanla zorlanmasına yol açıyor.

Çok rahatlatıcı olduğunun farkındayız...


...ve üstelik kireçlenme, iltihaplanma gibi riskler de yok. Ama yine de boynunuzu her kütlettiğinizde kronik boyun ağrılarını kendinize kendinize çağırdığınızı göz önünde bulundurun.
-- sponsor içerik --

---

Nedirkibu?: Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.
Üye Olmadan Yorum Yap
Disqus
Yorum Profilinizi Seçiniz :

Hiç yorum yok

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)