Nedirkibu

Siyah Mercimek İle Geç Kalmadan Tanışın!

-- sponsor içerik --

---
Siyah Mercimek İle Geç Kalmadan Tanışın!

Daha önce duymayanlar için beluganın yani siyah mercimeğin faydalarından bahsedeceğiz. Adeta doğanın armağanı olan belugayı mutfağınızdan eksik etmemeniz için birçok sebebiniz var!

Kaybettiğiniz enerjiyi vücudunuza geri kazandıran siyah mercimek, tam bir karbonhidrat kaynağıdır. Karbonhidrat kaynağı deyince korkmayın çünkü beluga kelimenin tam anlamıyla sağlıklı bir karbonhidrat. Düzenli tüketildiğinde açlığı ortadan kaldırarak tokluk hissi kazandırır.

Lif bakımından oldukça zengindir. Bu durum da siyah mercimeği diyet listenizden eksik etmemeniz anlamına gelir.

Beluga antisiyonin kaynağıdır. Antisiyonin açısından zengin olması sayesinde kişiyi kanserden, diyabetten ve aşırı kilodan korur.

Çinko, demir, magnezyum ve fosfor mineralleri içeren beluga, aynı zamanda kemik ve diş sağlığını düzenler. Vücudun bakterilerle savaşmasında önemli bir görev üstlenir.

Sağlıklı karbonhidratın yanı sıra iyi bir protein kaynağıdır. Şu sıra diyet yapıyorsanız listenize siyah mercimeği de ekleyin çünkü kas kaybını en aza indirerek yağ yakımını hızlandırır.

-- sponsor içerik --

---

Paylaş:

Admin

Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)
Yorum Ekle İkon Ekleİkon Ekle