Lahana Yağının Faydaları Nelerdir?

Lahana Yağının Faydaları Nelerdir?

Günümüzde tıbbi açıdan her ne kadar büyük ilerlemeler elde edilse de insanların bitkisel tedavi yöntemlerine olan ilgileri de bir o kadar artmaktadır. Özellikle alternatif tıp alanında bizzat kullanıcılar ya da uygulayıcılar tarafından yapılan açıklamalar alternatif tıbba ilgiyi arttırmaktadır.

Her ne kadar bu bitkisel tedavi yöntemlerini de tıpkı tıbbi alanda olduğu gibi ticari bir rant haline döndürenler olsa da alternatif tıp yöntemlerinin faydaları tartışılmazdır. İşte tüm bu nedenlerden ötürü bizler de bitkisel yöntemlerin faydalarını paylaşıyoruz. Bu yazımızda lahana yağı nedir, lahana yağının faydaları nelerdir, lahana yağı nerede ve nasıl kullanılır gibi pratik bilgileri sizlere aktaracağız.

Vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olan lahana yağı içeriğinde magnezyum, potasyum, bakır, kalsiyum, demir, kükürt gibi besinler açısından da zengindir. Kilo vermek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bitkisel yağlar arasında bulunan lahana yağı inceltilmeden kullanılabilen yağlar arasındandır.

Lahana Yağının Faydaları


 • Vücutta kanser hücrelerinin üremesini yavaşlatan kimyasalları içinde barındırır.
 • Cilt kadifemsi bir görüm alırken yumuşak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar.
 • Cildi canlandıran etkisinin yanı sıra temizleyici özelliğine sahiptir.
 • Cildin derinlemesine nemlenmesini sağlayan lahana yağı su metabolizmasını da hareketlendirerek vücutta sarkma olan bölgelerin toparlanmasına yardımcı olur.
 • Düzenli kullanarak selülit oluşumunu engelleyebileceğiniz gibi var olan selülitleri de zamanla yok edebilirsiniz.
 • Cilde nefes aldıran ve toksinlerin hızlı bir şekilde atılmasını sağlayan bitkisel yağ bu sayede zayıflamayı da destekler.
 • Cildin hızlıca toparlanması için kullanabileceğiniz lahana yağı bölgesel incelme için de gözle görülür farklar yaratır.
 • Vücutta yağların parçalanmasını hızlandırır.
 • Kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcıdır.
 • Doğal yolla anti-aging etkisi bulunmaktadır.
 • Yağ depolanmış vücudun tüm bölgelerinde inceltici özelliğiyle zayıflamayı destekler.


Lahana Yağı Nasıl Kullanılır?

Harici olarak kullanılan lahana yağı temiz cilde uygulanır. Duş sonrası veya lahana yağı süreceğiniz bölgeyi iyice temizledikten sonra dairesel hareketlerle masaj yaparak cildinize sürebilirsiniz. Günde iki kez bitkisel yağı kullanabilirsiniz. Kullanım amacınıza göre değişen kullanım sıklığı temiz cildin yağı iyice emdikten sonra temizlenmesi şeklindedir.

Ancak lahana yağını kullanırken günde en az mutlaka 2 litre su tüketmek gerekmektedir. Bu sayede hem vücuttan toksinler atılır hem de vücudun ihtiyaç duyduğu su dengesi korunmuş olur. Vücutta kan dolaşımı hızlanacağından lahana yağının sonuçlarını kısa sürede almanıza olanak tanıyacaktır.
-- sponsor içerik --

---