depremde yaralananların listesi
Depremden Etkilenen Yakınlarınızın Sağlık Durumlarını Sorgulama Sayfası!


Depremden Etkilenen Yakınlarınızın Sağlık Durumlarını ve Hangi Hastanede Tedavi edildiğini Sorgulama Sayfası!

Depremde göçük altından çıkartılan ve hastanelerde tedavi altına alınan depremzedeler ile ilgili yakınları bilgi almakta güçlük çekiyordu. Depremden etkilenenlerin birinci ve ikinci derece yakınlarının e-Nabız üzerinden bilgi alabileceği bir alan eklendi.


Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 kentin etkilendiği 7.7 ve 7.6'lık depremlerin ardından bilanço ağırlaşıyor. Deprem sonrası arama kurtarma çalışmalarında üçüncü güne girildi. Yapılan son açıklamaya göre Kahramanmaraş merkezli depremlerde 9 bin 57 kişinin hayatını kaybettiği, 52 bin 979 kişinin yaralandığı, 6 bin 444 binanın yıkıldığı bildirildi.

Cep telefonları için geliştirilen e-Nabız uygulaması üzerinden yapılan bilgilendirmede, yakınlarının depremzedelerin sağlık durumlarını sözkonusu uygulama üzerinden öğrenebileceği ifade edildi.

Bilgilendirmede, "Depremden etkilenen birinci ve ikinci derece yakınlarınız hakkında bilgiye https://enabiz.gov.tr üzerinden ulaşabilirsiniz" denildi.

E nabız üzerinde Yapılan Açıklama;

"Ülkemizde 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerle ilişkili olarak yakınlarınızın sağlık durumu ve bulunduğu sağlık kuruluşu hakkında bilgi almanız amacıyla e-Nabız profilinize Doğal Afet Bilgilendirme alanı eklenmiştir. Söz konusu alan ile yakınlarınızın (anne, baba, eş, kardeş, çocuk) afetle ilişkili sağlık durumlarına dair genel bilgilendirme yapılması hedeflenmektedir. Yakınınızın sağlık durumu hakkında e-Nabız üzerinden sunulan bu bilgiler kesin olmayıp tüm sağlık personelinin ve vatandaşlarımızın seferber olduğu bu süreçte bilgi akışını sağlamak amacıyla tarafınızla paylaşılmaktadır. Yakınlarınızın sağlık durumuna ilişkin bilgileri ilgili sağlık kuruluşundan teyit etmeniz rica olunur."

-- sponsor içerik --

---