Nedirkibu

Eurovision'da Uzun Saçlı Sakallı Kadın Tartışması!

-- sponsor içerik --

---
59. Eurovision Şarkı Yarışması'nın galibi eleştirilere hedef oldu59’uncu Eurovision Şarkı Yarışması’nın birincisi dış görünüşüyle tartışma yaratan Conchita Wurst oldu
Upuzun saçları, sakalları ve sıra dışı kıyafetleriyle Conchita, 290 puanla birinci oldu.

Wurst, “Rise Like A Phoenix” adlı şarkısıyla 13 kez 12 tam puan aldı.

Wurst, ödülünü alırken “Bu geceyi barış ve özgürlüğün hâkim olduğu bir geleceğe inanan insanlara adıyorum. Bizim cinsel seçimimizi kimse engelleyemez” dedi

Ancak Wurst’ün zaferi başta Rusya olmak üzere bazı ülkelerde tepkilere neden oldu.

Wurst’ün yarışmadan çıkarılması için imza kampanyası yapan Rusya’da Başbakan Yardımcısı Dmitry Rogozin, “Bu sonuç Avrupa’yla entegrasyondan yana olanlara Avrupa’nın geleceğini gösterdi: Sakallı bir kız” diye twit attı.

Rus aşırı sağcı lider Vladimir Jirinovski ise “Bu Avrupa’nın sonudur. Avrupa’da artık erkek ya da kadın yok. ‘O’ var... Sovyet ordusu 50 yıl önce Avusturya’yı işgal etti. Avusturya’dan çıkmakla hata etmişiz” dedi.

Asıl adı Thomas Neuwirth olan Conchita, görüntüsündeki değişimden önce 'Jetst Anders' (Türkçe'de 'artık farklı' anlamında) adındaki bir erkek grubunda vokalistlik yapıyordu.

Şu an 25 yaşında olan Thomas (Conchita) ve grubu, bir TV'nin ses yarışmasında finalist olarak adını duyurmuştu, ancak Thomas  hedeflediği yerde olmadığını düşündü.Thomas 2011 yılında aynı ses yarışmasına Conchita olarak katıldı.

Önceki halinden çok çok farklı olan Conchita bu defa istediği başarıyı elde etti ve kendisini Eurovision birinciliğine götüren yolda ilk adımı atmış oldu

-- sponsor içerik --

---

Paylaş:

Admin

Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)
Yorum Ekle İkon Ekleİkon Ekle

Viesearch - Life powered search