Tırnakların Üstündeki Beyaz Lekeler Neden Olur?

Nedirkibu.com

Tırnakların Üstündeki Beyaz Lekeler Neden Olur?

Sizinde dikkatinizi çekmiştir tırnaklarımızın üzerinde beyaz lekeler oluşur. Ve genel bir inanışa göre bu vitamin eksikliğinden kaynaklanır. Peki sizce tırnakların üstündeki beyaz lekeler neden olur?

Bu genel inanış yanlıştır. Tırnağımızın üstündeki beyaz lekelerin vitamin eksikliğiyle ilgisi yoktur. Tırnaklarımızda ki beyaz lekeler mineral eksikliğinden oluşur. Mineraller vücutta düzenleyici etkide bulunurlar ve hepsinin farklı görevleri vardır. Her birinin eksikliğinde vücutta farklı etkileri görülür.

>> TIRNAK BATMASI NASIL GEÇER? EVDE TIRNAK BATMASI TEDAVISI

Tırnak üzerindeki beyaz lekelerin oluşumunda özellikle çinko eksikliği neden olmaktadır. Çinko eksikliğinde tırnaklarda ki beyaz lekeler dışında yaraların geç iyileşmesi, sancılı regl dönemleri, sivilce, büyüme gelişmede gerilik ve kısırlık gibi problemlere de sebep olmaktadır. Tırnak üzerindeki beyaz lekelerin oluşumunda aynı zamanda selenyum, manganez ve magnezyum eksikliğinde de oluşmaktadır. Bu lekelerin oluşmasında ki bir başka sebepler ise tırnak altındaki hava kabarcıkları, tiroit hormon yetersizliği, kansızlık, kalsiyum yetersizliği, keratin hormonu yetersizliği, nefrit ve bazı ilaçların yan etkileridir.

>> OJENIN İÇINE SARIMSAK KOYARSANIZ NE OLUR?

Yorum Gönder

0Yorumlar

Değerli Ziyaretci;

1- Bu konu ile ilgili sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve diğer ziyaretçilerimizle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

2- Yorumlarınızda sorduğunuz sorular araştırıldıktan sonra cevaplanacaktır. "Bana Bildir" butonu işaretlemeniz halinde sorunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

3- Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.

Yorum Gönder (0)