Çillerden Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyız? Yüzdeki Çiller Nasıl Yokedilir?

Nedirkibu.com
Çillerden Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyız? Yüzdeki Çiller Nasıl Yokedilir?

İnsanların pek çoğu çillerden muzdariptir. Çilleri olan insanların güneşe maruz kaldıkları zaman ve yaşları ilerledikçe yüzlerindeki çiller daha fazla artış gösterir. Çiller yapı itibarıyla genellikle küçük çaplı yani 0,50 cm kadar olan noktalardır. Koyu renkteki deri pigmentasyonları nın bir noktaya kümelenmesi sonucunda meydana gelirler. Ancak küçük te olsalar, çilleri olan insanlar çillerin kendilerini çirkin gösterdiğini düşünürler. En kısa sürede çillerinden kurtulmayı hedeflerler. Bu inanış doğru olmasa bile, çillerden kurtulmak için bazı çözüm önerileri bulunmaktadır.Çillerden kurtulmak için nelere ihtiyacını olur?


  • Limon suyu
  • Çeşitli kremler
  • Yüz maskesi hazırlamak için kayısı, salatalık, çilek ya da Frenk üzümü
  • Havlu, bez gibi malzemeler
  • Nemlendirici kremler
  • SPF 30 güneş koruyucu
  • C vitamini içeren besinler


Çillerden kurtulmak için önerilen doğal çözüm yolları

Limon suyu ile çillerden kurtulmanın yolu


Çoğu insan hidrokinon içerikli beyazlatma kremleri kullanarak, kimyasal peeling ya da lazer tedavisi yardımıyla çillerinden kurtulmayı ister. Çilleri ortadan kaldırmak ya da görünümlerini hafifletmek için en fazla kullanılan doğal yöntemler arasında limon suyu bulunmaktadır. Yüze limon suyu sürmek fazla tercih edilmese de, çilleri yok etmek için çok iyi bir tercihtir. Limon suyu sayesinde çiller yok edilebilir. Fakat bu süreçte güneşten korunmalı ve güneşe mutlaka çıkılması gerekiyorsa güneş kremi kullanarak önlem alınmalıdır. Buna uymadığınız takdirde çiller yeniden cildinizde etkili olmaya başlayacaktır.

Yüz maskesi ile çillerden kurtulmanın yolu


Limon suyun benzer aktif bileşenleri olan meyvelerle yüz maskesi hazırlayarak çillerden kurtulmak mümkün olabilir. Yüz maskesi yapmayı seviyorsanız, çillerden kurtulmayı sağlamak içinde meyvelerle yüz maskesi yapmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde yaygın olarak kullanılan meyveler arasında kayısı, salatalık, Frenk üzümü ya da çilek bulunmaktadır. Çillerin etkilerini hafifletmek için bu yüz maskelerini yapmanın yanında, ekşi kremadan da faydalanabilirsiniz. Bunu yapmak için yüzünüze ekşi kremayı sürün ve 5 -7 dakika içinde yumuşak bir havlu ya da kâğıt mendille yüzünüzü temizleyin. Daha sonra cildinize nemlendirici krem sürün. Nemlendirici den önce yüzünüzü iyice ılık suyla yıkamayı da unutmayın.

Çilleri önlemek için ne yapılabilir?


Çilleri yok ettikten sonra, yeniden oluşmasını önlemek için bazı tedbirler almalısınız. Bunu sağlamak için SPF 30 güneş koruyucu kullanılabilir. SPF 30 güneş koruyucu sayesinde çillerin yeniden oluşmasına engel olunabilir. Bu arada C vitamini alımını artırmanız yararlı olur. C vitamini cildinizi güneşin zararlı ışınlarının olumsuzluklarından korur ve cildin direncini artırıcı antioksidanları sağlar. Bazı çillerin karaciğer lekelerine, Melasma ve yaşlılık nedeniyle oluşan düzensiz cilt renk tonlarına neden olacağı dikkate alınmalıdır.

Yorum Gönder

0Yorumlar

Değerli Ziyaretci;

1- Bu konu ile ilgili sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve diğer ziyaretçilerimizle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

2- Yorumlarınızda sorduğunuz sorular araştırıldıktan sonra cevaplanacaktır. "Bana Bildir" butonu işaretlemeniz halinde sorunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

3- Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.

Yorum Gönder (0)