Nedirkibu

Domuz Gribi Tekrar Gündemde! 1 Kişi Hayatını Kaybetti

-- sponsor içerik --

---
Niğde'de yoğun bakımda domuz gribi şüphesiyle yatan iki hastadan biri hayatını kaybetti. Tedavisi devam eden diğer hastanın ise durumun ağır olduğu öğrenildiNiğde Devlet Hastanesi'nde yüksek ateş nedeniyle yoğum bakımda tutulan 61 yaşındaki Hamiyet A., hayatını kaybetti. Yaşlı kadının H1N1 virüsü (domuz gribi) olma ihtimaline karşın yoğun bakım ünitesinde önlem alındı.

İKİ KADINDAN BİRİ ÖLDÜ DİĞERİNİN DURUMU AĞIR

Niğde merkeze bağlı Ovacık köyünde yaşayan Hamiyet A. ve 45 yaşındaki eltisi Gürcü A. iki gün önce yüksek ateş nedeniyle Niğde Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan kadınlardan Hamiyet A, bugün hayatını kaybetti.

H1N1 ŞÜPHESİ

Tedavisi süren Gürcü A.'nın ise durumunun ağır olduğu öğrenildi. Hamiyet A'nın ölüm nedeninin H1N1 virüsü (domuz gribi) olma ihtimaline karşın yoğun bakım ünitesinde önlem alındı. Acil servis görevlileri ile servise gelen vatandaşlara tedbir amaçlı maske dağıtıldı. Aynı köyden 2'si çocuk 4 kişi de kontrol amacıyla hastaneye getirildi. Hamiyet A.'nın kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için inceleme başlatıldığı bildirildi.
-- sponsor içerik --

---

Nedirkibu?: Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.
Üye Olmadan Yorum Yap
Disqus
Yorum Profilinizi Seçiniz :

Hiç yorum yok

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)