Nedirkibu

Yılan Yağı Dökülen Saçları Tekrar Çıkartır Mı? Yılan Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

-- sponsor içerik --

---
Yılan Yağı Dökülen Saçları Tekrar Çıkartır Mı? Yılan Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Uzun senelerdir saç bakımı için kullanılmakta olan yılan yağının bu amaçla geliştirildiği belirtilmektedir. Yılan yağının faydaları arasında, saç dökülmesinin durdurulması, saç dökülmesinin olduğu yerlerde yeniden saç çıkması, güçsüz, zayıf, ve yıpranmış saçların canlanması… gibi pek çok etkiden söz etmek gerekmektedir. Irsi saç dökülmesinde de yılan yağının etkili olup olmadığını merak eden okurlarımız için ise şu bilgiyi verebiliriz:


Irsi saç dökülmesinde, yılan yağının faydalarından yararlanılabildiğini belirtenler bulunmaktadır; ancak etkinin, diğer nedenlerden kaynaklanan saç dökülmesine göre daha uzun sürede ortaya çıkabileceğini aktarırlar. Bunun haricinde, ısri saç dökülmesi olan kişilere yılan yağının dahi işe yaramayacağını belirtenler de bulunur. Bu şekilde saç dökülecek, problemli bölge açılacaktır.

Yılan yağının faydaları arasında hızlı saç uzatmadan da söz edilmektedir.

Yılan Yağı Nasıl Kullanılır?

Öncelikle belirtelim, piyasada saf yılan yağı bulamayabilirsiniz. İçerisinde farklı yağlarla karışım halinde satılmaları söz konusudur. Ancak saf yılan yağı da bulabilirsiniz. Bizim tercihimiz saf yılan yağıdır. Güvenilir bir aktar; ya da eczaneden temin edilmelidir. Sonrasında yapılması gereken işlem ise şu şekildedir.

Tercihen her gün, saç dökülmesinin gözlemlendiği bölgelere yılan yağının uygulanarak, ortalama 10 dakika boyunca bu bölgeye masaj yapılması gerektiği belirtilir. Sonrasında ise en az iki saat boyunca yılan yağı saçta bekletilir. Ve ardından saçın şampuan ile her zamanki gibi yıkanması önerilir.

Bu uygulamada istenilen sonuca ulaşılmasının sonrasında ise uygulamanın haftada üç güne düşürülmesi belirtilir. Bir ay ara vermeden yılan yağı kullanımının gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtenler bulunmaktadır.

Ama yoğunluğun hat safhada olduğu kişiler her zaman yılan yağı kullanımı gerçekleştirip, bunu saçlarında iki saat bekletemeyebilirler. Bu gibi durumlarda, yılan yağının şampuana karıştırılarak kullanılması önerilir. Şampuanın içerisine dilediğiniz kadar yılan yağı ekleyebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken, şampuanın kıvamının bozulmamasıdır… Hiç bir yan etkinin olmadığı belirtilmektedir.
-- sponsor içerik --

---

Nedirkibu?: Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.
Üye Olmadan Yorum Yap
Disqus
Yorum Profilinizi Seçiniz :

Hiç yorum yok

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)