Nedirkibu

PlayStation Oyunları Android ve İos Telefonlarında!

-- sponsor içerik --

---
Sony, PlayStation konsoluna özel oyunları mobil platformlar için hazırlıyor. Önümüzdeki dönemde 5 PlayStation oyunu iOS ve Android için satışa sunulacak.

PlayStation oyunları telefonlara geliyor!
PlayStation Oyunları Android ve İos'ta!
Sony, uzun süredir PS Vita'yı üvey evlat olarak gördüğü için firmanın bu alanda ciddi bir atılımını göremiyoruz. Ama gelecekte durum değişebilir.

Aslında böyle bir haber çok şaşırtıcı değil. 2011'de Sony, Xperia Play'i hizmete sunmuş ve PlayStation oyunlarını mobilden oynamanıza olacak tanımıştı. Evet, güzel uygulama ama tek bir cihaza bağımlı olduğu için yeterince başarılı olamamıştı.

shiftdelete.net'in haberine göre Sony beş özel PlayStation oyununu mobil cihazlar için satışa çıkartacak. Elbette böyle bir karar almasında Nintendo'nun Apple ile anlaşması tetikleyici etken olabilir. Bir de pokemon go isimli ufak çaplı çılgınlık var. Sony de bu pastadan pay almak istiyor olabilir.

Şimdilik hangi oyunların geleceği açıklanmadı ama şirketin elinde God of War, Uncharted gibi önemli markalar bulunuyor.

-- sponsor içerik --

---

Paylaş:

Admin

Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)
Yorum Ekle İkon Ekleİkon Ekle

Viesearch - Life powered search