Su içerisinde Derimiz Neden Buruşur?

-- sponsor içerik --

---
Parmak uçlarımız ve tabanlarımız suyun içinde uzun bir süre bulunması sonucunda derimizin altına su girer. Burada su kendine yer bulmak ister. Ancak parmak uçlarında ve ayak tabanlarımızda bulunan kalın deri suya yer vermez. Yapısı gereği suya yer veremeyen bu bölgelerimizi bir süre sonra büzüşür.
Su içerisinde Derimiz Neden Buruşur?
Ellerde aslında bu buruşmayı önleyen keratin tabakası vardır. Ancak buraların sık sık yıkanması sonucunda keratin tabaka giderek azalır. Kaybolan keratin tabakası sonucunda derimiz içine su alır.Su alan deri ise kısa bir süre sonra buruşur.                                              
-- sponsor içerik --

---

Nedirkibu?: Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.
Üye Olmadan Yorum Yap
Disqus
Yorum Profilinizi Seçiniz :

Hiç yorum yok

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)