Portakal Kabuğunda Türk Kahvesi Nasıl Yapılır? Portakallı Kahvenin Tadı Nasıl?

Nedirkibu.com
Kendine has tadı, köpüğü, kokusu ve sunuluş biçimiyle oldukça sevilen Türk kahvesi, son dönemlerde portakal içinde pişirilmesiyle gündeme gelmeye başladı.

Portakal Kabuğunda Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?
Portakal Kabuğunda Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

Portakal içinde Türk kahvesi', farklı tadıyla da deneyenlerin hoşuna gidiyor.

PORTAKALIN KAHVEYE KATTIĞI AROMA HERKESİN HOŞUNA GİTTİ

Sosyal medya üzerinde gördüğü ‘Portakal içinde Türk kahvesini' Eskişehir'de bulunan işletmesinde deneyen ve müşterilerine sunan kafe işletmecisi Oğuzhan Erol, daha önce duyulmayan bir tat olduğunu söyledi. Erol, "Son dönemde portakallı kahve trendi gidiyor. Bunun üzerine biz de bir ‘deneyelim' dedik. Denemelerimizden de olumlu sonuç aldık. Portakalın kahveye kattığı ekstra aroma herkesin hoşuna gitti. Tamamen doğal olan portakalın içini oyarak daha sonra ateşin üzerinde su ve kahveyle beraber pişirilmesiyle yapılıyor. Tabi biraz uğraştırıyor. Portakalın içi boşaltılıyor, ateşe konulduktan sonra portakalla beraber kahve pişirildiği için yapımı biraz daha uzun sürüyor. İnsanlar duyduğunda bir durup düşünüyor doğal olarak ‘Nasıl oluyor?' diye. Çünkü daha önce denemedikleri ya da duymadıkları için farklı geliyor. Eskişehir'de duyulmuş bir şey değil ama İstanbul'da oldukça revaçta olan bir içecek. Denedikleri zaman da herkesin hoşuna giden bir şey. Çak farklı bir aroması var çünkü" dedi.

Portakal Kabuğunda Kahve Tarifi Video İzle!Portakal içinde Türk kahvesi nasıl yapılıyor?

"İlk önce portakalın içi boşaltılıyor.
Tam olarak boşalmasa bile kahve olacak kadar bir boşluk olması gerekiyor.
Daha sonra kahve ve su konuluyor. İsteğe göre şeker de atılabilir.
Daha sonrasında ise ocağa koyuluyor ve yavaş yavaş pişiriliyor.
Portakalın kabuğu da ateşten dolayı delinmiyor merak edilmesin."

Kahveyi deneyen müşteriler de daha önce kahveyi bu şekilde hiç tatmadıklarını, portakal aromasının da kahveye eklenmesiyle ortaya güzel bir tadın çıktığını dile getirdiler.

Yorum Gönder

0Yorumlar

Değerli Ziyaretci;

1- Bu konu ile ilgili sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve diğer ziyaretçilerimizle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

2- Yorumlarınızda sorduğunuz sorular araştırıldıktan sonra cevaplanacaktır. "Bana Bildir" butonu işaretlemeniz halinde sorunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

3- Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.

Yorum Gönder (0)