Blushwood Meyvesi Nedir? Blushwood Kansere Çare Olabilir Mi?
Blushwood Meyvesi Nedir? Blushwood Kansere Çare Olabilir Mi?

Ülkemizde çok zor bulabileceğiniz Blushwood isimli meyve üzerinde yapılan deneyde, hayvanlar üzerinde kanserli hücreler üzerinde "kanserli hücreyi yok ettiği" sonucu çıktı! Bu haber yeni ortaya çıkmış gözüksede 2014 yılında da aynı şekilde denemeler yapılmış ve başarılı sonuçlar alındığı açıklanmıştı.

Ancak aradan geçen 3 sene içerisinde fazla bir yol alınamadı.  Henüz insanlarda denenmeyen bu enzim, bakalım önümüzde ki günlerde ne kadar başarılı sonuçlar verecek. Yada diğer meyve-sebze buluşları gibi yalan mı olacak...Bu haberlerden sonra Türkiyede Blushwood meyvesini ithal edenler çıkacaktır buda işin ticari olarak mı yoksa gerçekten sağlıkla ilgili bir buluş mu olduğunu gösterecek. Bu nedenle Blushwood meyvesini almak için çok fazla tutarlar istenirse dikkatli düşünmeniz gerekebilir. Neticede bu meyvede zerdeçal ve çörek otu gibi araştırılan ama sonuca bağlanamayan bir haber...  Blushwood ile ilgili haber yazımızın devamında..

Berghofer Tıbbi Araştırma Merkezi’nden Dr. Glen’in yaptığı bir araştırmaya göre ‘Blushwood’ adlı ağacın meyvesinin kanser hücrelerini yok ettiği ortaya çıktı. Bilim insanları bu meyveden aldıkları enzimle kanser tümörlerini yok etmeyi başardılar.

Şu anda test aşamasında olan ilaca EBC-46 adı veriliyor. Bu meyvenin üzerine araştırma yapan Dr. Glen yaptığı çalışmalar sonucunda şunları söylüyor,

"Preklinik denemelerimizde, ilacı deneklerimize enjekte ettik. Beş dakika içinde enjekte edilen bölgede morarma görüldü. 24 saat içinde ise tümörün yer aldığı bölge tamamen siyahlaştı. Bunun üzerinden birkaç gün sonra geçince bölgede kabuk oluştu. 1.5 hafta içinde kabuk kendiliğinden düştü ve tümör yok oldu.” ifadelerini kullandı."

Berghofer’ın internet sitesinde EBC-46’nın farelerde, köpeklerde ve atlarda test edildiği ve başarılı sonuçlar elde edildiği yazıyor.

Henüz sadece hayvanlarda denenen laboratuvar testlerinde, deneye tabi tutulan tümörlü hayvanların %70’inde başarılı sonuçlar elde edilip tümörlerin yok edildiği belirtiliyor.

Ancak bu ürün çeşitli nedenler dolayı henüz insanlarda denenmemiş. Bu nedenle araştırmacılar konuyla alakalı  henüz kesin bir şey söylemiyorlar.

Kaynak:NEWSNER
-- sponsor içerik --

---