Sabah uyandığınızda ellerinizde, yüzünüzde ve tüm vücudunuzda oluşan şişkinlikler bir türlü geçmiyorsa, bir de bu yiyecekleri deneyin!

Ödem Atmaya Yardımcı Olan Besinler...
Ödem Atmaya Yardımcı Olan Besinler...
Özellikle yaz aylarında bulabileceğiz bu besinler ile sindirim sisteminizi düzene sokabilir, hemde kilo problemlerinizden kurtulabilirsiniz.


Elma
Günde 2-3 tane elma yemek şişkinlik sorununuzu ortadan kaldıracağı gibi, sindirim sisteminizi düzenler.

Maydanoz
Diyet listelerinin vazgeçilmezi olan maydanozun hem kalorisi çok düşük, hem de proteini fazla. Vücutta biriken fazla ödemi idrar yolu ile dışarı atmanızı sağlayan maydanozu her gün tüketirseniz, şişkinlik sorununuzla vedalaşmanız çok kolay olabilir.

Kiraz
En iyi ödem sökücülerden biri olarak bilinen kiraz, bu özelliği sayesinde ellerinizde, ayaklarınızda, yüzünüzde ve vücudunuzun çeşitli bölgelerinde oluşabilecek şişlikleri önlemeye yardımcıdır. Mevsiminde olmadığınızda, kurutulmuş kiraz saplarından hazırlayacağınız bitki çayını tüketmek de yardımcı olacaktır.

Karabuğday
Karabuğday hem yüksek lif içeriği hem de vitamin ve mineral desteği sağlaması ile, sağlıklı beslenmenin vazgeçilmezleri arasına girmek üzere. Akşam yemeğinde salatanıza ilave edeceğiniz haşlanmış karabuğday, sabah daha taze görünmenize yardımcı olacaktır.

Kuru Kayısı
İster tane tane yiyin, ister kompostosunu yapın. Kayısı vücudunuzdaki şişkinlikten kurtulmanız için yiyebileceğiniz en iyi meyvelerden biri!

Kızılcık
İdrar yolu enfeksiyonu ve böbrek rahatsızlıklarına da çok iyi geldiği bilinen kızılcık, vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olarak bu işlevlerini yerine getirir. Fazla ödemi attığınız zaman uyandığınızda şişmiş yüzünüzle karşılaşmazsınız!

Salatalık
Salatalık da diüretik etkisi olan bir besindir. Ödem atmanızı sağlayacak salatalığı sabahları suyunu sıkıp içerek de tüketebilirsiniz.

Karpuz
Vücuttaki toksinleri atmanıza da yardımcı olan karpuz sıcak yaz günlerinde yiyebileceğiniz en sağlıklı besinlerden biri. Özellikle sıcak havalarda artan şişlikleri önlemek için de birebir!

Patlıcan
Patlıcan, vücutta su tutulmasını sağlayan tuzu dışarı atmanıza yardımcı olacak maddeler içerir. Dolayısıyla patlıcan yediğinizde de şişkinliği önlemek için vücudunuzu desteklemiş olursunuz.

Kırmızı Biber
Yüksek potasyum içeren kırmızı biber vücudun sıvı dengesini sağlamak için de şifalıdır. Şişkinliğe karşı tüketecekseniz, çiğ yemeniz en iyisidir. Salatalarınıza, yoğurdunuza karıştırın ve şişkinliğinizle vedalaşın!

Kaynak: Habertürk
-- sponsor içerik --

---