İngiliz Tuzu Nedir? İngiliz Tuzunun Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Son dönemler sağlık için kullanılmaya başlanan İngiliz tuzu hakkında bilgiler sayfamızdadır.

İngiliz tuzu, magnezyum sülfat olup, aslında tuz değildir. Tuza benzer görünümü sayesinde bu adı almıştır. Alkolde erimeyen bu mineral, suda çözülür ve şeffaf bir görünüm alır. Eczanelerde ve aktarlarda bulabileceğiniz bu ürünün, bilinen pek çok faydasından yararlanılmaktadır. Üzerinde ciddi araştırmalar yapılan İngiliz tuzu, çok uzun yıllardır halk arasında da kullanılmaktadır. Bu ürün hekimler tarafından da bilinmekte ve bazı durumlarda önerilmektedir. En doğru kullanım şekli yine uzman bir kişiden alınacak bilgi doğrultusunda, uygulanması olacaktır.

İngiliz Tuzunun Yararları ve Kullanım Amacı Nedir?

En etkili özelliği çok iyi bir kabızlık ilacı olmasıdır. Bunun yanında idrar söktürücü, ödem giderici ve şişliklerin giderilmesi için sık sık kullanılmakta ve çok etkili sonuçlar alınmaktadır.

Safra ve böbrek taşlarının düşürülmesinde de kullanılan İngiliz tuzu aynı zamanda sindirime de yardımcıdır.

İngiliz tuzunun jel formunda olan ürünleri, cilt sorunları gerginleştirici, peeling ve nemlendirici etkisi sağlar.

Yaklaşık 1 litre su ile kullanılması sindim sisteminde şişkinlik gibi sorunların azaltılmasında yardımcı olur.

Tadının acımsı olması nedeniyle meyve sularına karıştırılarak tüketilebilir.

İngiliz Tuzunun Yan Etkileri ve Zararları Nelerdir?

Bağırsak temizliği için aşırı kullanımı kesinlikle önerilmemektedir. Her tıbbi mamul gibi İngiliz tuzu da aşırı tüketimde, kişilere göre farklı yan etkiler gösterebilirler.

Basit gıda problemleri yüzünden karın ağrısı çekenler, bağırsak ve sindirim sorunları için İngiliz tuzundan medet umarlar.

Sabırsızlık sonucu aşırı tüketimi vücuttan gereğinden fazla su ve buna bağlı olarak mineral kaybına yol açabilir.

Kabızlık gereği yerli yersiz kullanılması durumunda, kusma, ateş gibi yan etkiler gösterebilir. İngiliz tuzunun, insan vücuduna başka bir zararı yoktur.

Oluşan yan etkiler kısa sürede geçer. Kullanımı daha etkili olması için, sabahları ılık bir çay bardağı içerisine 2gr kadar olması gerekir. Bu sayede daha fazla yararı görülebilir.
-- sponsor içerik --

---