Son senelerin popüler olmaya aday programı kodi tv hakkında bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Kodi Nedir?

Kodi, ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan bir medya yazılım merkezidir. Eskiden XBMC olarak bilinen kodi ile internet üzerinden film ve dizi izleyebilir ya da müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıca TV özelliği sayesinde pvr fonksiyonunu kullanarak izlediğiniz dizi ya da filmleri kaydedebilirsiniz. Kodi’nin şuanda indirilebilir 14’ten fazla uygulaması bulunuyor ve kullanıcılar tüm bu uygulamaları ücretsiz olarak bilgisayarlarına indirebilmektedirler.Kodi İle Neler Yapabilirsiniz?

Müzik: 

MP3, WMA, WAV, FLAC, OGG ve ACC başta olmak üzere hemen hemen tüm müzik formatlarını Kodi ile kolay bir şekilde çalıştırmanız mümkün. Ayrıca Kodi üzerinden müzik dinlemek istediğinizde dilerseniz kendi çalma listelerinizi oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz.

Video: 

Kodi’de film izlemeyebileceğiniz gibi dilerseniz kendi videolarınızı da hazırlayabilirsiniz. 3D, H.264, HEVC ve diğer tüm ana video formatlarının desteklenmesi sayesinde videolarınızı programa atabilir ve kendi videolarınızı oluşturabilirsiniz.

TV Shows: 

Kodi’nin bu özelliği sayesinde beğendiğiniz film ya da dizilerin afişlerine göz atabilir, o diziler ya da filmler hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Geniş bilgi kütüphanesi sayesinde aradığınız her türlü bilgiyi Kodi’de artık o kadarda zor olmayacak. Ayrıca isterseniz dizi ve filmlerden kendinize bir listede oluşturabilirsiniz.

Resimler: 

Resimlerinize göz atmak için Kodi’nin size sunduğu ayarlanabilir resim gösterici özelliğini kullanabilirsiniz. Resimlerinizi seçebilir ve slayt şeklinde gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca resimlerinizin kontrolünü uzaktan kumanda ile de gerçekleştirmeniz mümkün.

PVR and Live TV: 

Bu özellik sayesinde artık sizde internet üzerinden izlediğiniz dizi ve filmleri anlık olarak kaydedebileceksiniz. IPTV özelliği ile çanak, kablo, decoder, alıcı derdi olmadan, balkonunuza kocaman çanak anten takmadan istediğiniz her kanalı izleyebilirsiniz.

Kısacası Kodi size tüm bunları ve daha fazlasını sunmayı başarıyor.

Kodi Neden Kullanılır ve Kullanım Kolaylıkları Nelerdir?

Kodi’yi kullanmadaki en önemli amaç televizyon ve bilgisayarınızı video izleme, resim görüntüleme ve müzik dinlemede daha kullanışlı hale getirmektir. Kodi sayesinde isterseniz izlediğiniz videoları da kaydedebilirsiniz.

Kodi birçok media player yazılımına göre daha kullanışlı bir oynatıcıdır. Ayrıca kodi kullanıcılarına görüntüleme özelliği sunduğu gibi bunları kaydetme özelliği de sunmaktadır. Bu sayede daha sonrasında izlemek istediğiniz videoları kaydedebilirsiniz.

Kodi, Windows, OS X, Linux, Android ve İOS işletim sistemleri için çalışabilir durumdadır. Cihazınıza uygun sürümü indirmek için tıklayınız.
-- sponsor içerik --

---