Bilim Adamlarından, Hamilelikte Düşük Riskini Azaltan Öneri

-- sponsor içerik --

---
Bilim Adamlarından, Hamilelikte Düşük Riskini Azaltan Öneri
Bilim Adamlarından, Hamilelikte Düşük Riskini Azaltan Öneri

Hamilelikte belli başlı riskler söz konusudur, bu riskler içerisinde en korkutucu olaylardan biriside Düşük riskidir, Bilim adamları yaptıkları bir araştırma ile bu riski yarı yarıya azaltan bir tavsiyede bulundular.

İngiliz bilim insanları, hamileliğin son üç ayında yan yatarak uyumanın ölü doğum riskini yarı yarıya düşürdüğünü kaydetti. Manchester merkezli bir şirket tarafından yürütülen çalışmada, binden fazla hamile kadını inceleyen uzmanlar, uyku pozisyonunun ölü doğum riskini etkilediğini ortaya çıkardı.

Hamileliğin son üç ayında sırt üstü uyumanın ölü doğum ihtimalini ikiye katladığı, yan yatmanın ise ölü doğum riskini yarı yarıya azalttığı gözlemlendi.

-- sponsor içerik --

---

Nedirkibu?: Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.
Üye Olmadan Yorum Yap
Disqus
Yorum Profilinizi Seçiniz :

Hiç yorum yok

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)