Uçuklar için Bitksel Tedavi
Uçuklar için Bitksel Tedavi

Can sıkan ve can acıtan uçuklar için bitkisel bir tedavi yöntemi var. Uçuk bitkisel tedavisi için yazımızı okumaya devam edin.

Uçukların sebebi herpes simplex virüsüdür, bu virüs oldukça bulaşıcıdır ve aktif uçuğa dokunmayla kolayca yayılabilir. Bu virüs küçük ve acı veren su toplamalarına yol açar, bunlara uçuk adı verilir.

Görüntüsünün de kötü olmasının yanı sıra kişiden kişiye sadece temasla kolayca yayılabilir.. Sadece bir gecede uçuğu nasıl durdurabilirsiniz?

Doğal bir ilaçla bir gecede uçuktan kurtulabilirsiniz. Bunun sırrı sarımsağın özelliklerinde yatar ve bu da virüs, bakteri ve mantarları durdurabilen bir antibiyotiktir. Sarımsak, nitrat, sodyum, potasyum, selenyum, kalsiyum, magnezyum, silikon, hidrojen sülfit, fosforik asit, C, D ve B vitaminleri, fitosterol ve doğal yağlar içerir.

Ayrıca allisin olarak bilinen bir içeriği de vardır. Araştırmalara göre bu madde enfeksiyonların çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Açıkçası, bir çok bilimsel çalışma sarımsağın reçete ile yazılmış ilaçlardan çok daha etkili olduğunu ve herhangi bir yan etkisi bulunmadığını ortaya koyuyor. Sarımsak kan dolaşımını arttırır ve kardiyovasküler problemlere karşı koruma sağlar. Ayrıca diyabetli insanlar için çok iyidir, kolestrol seviyelerini düşürür, serbest radikallerin etkileriyle savaşır ve bir çok hastalığa karşı koruma sağlar.

Uçuklar için Bitksel Tedavi
Uçuklar için Bitksel Tedavi


Uçuklardan kurtulmak için bir gecelik tedavi: 

Bir diş sarımsağı kesin veya doğrayın, sonra da doğrudan uçuğun üstüne uygulayın.

Eğer büyük bir uçuksa, bunu taze dişlerle yineleyin. Ilık suyla durulamadan önce 10 dakika boyunca uçuk üzerinde tutun.

Bu tedavi biraz kaşıntı veya yanmaya sebep olabilir, ama bu belirtiler bir kaç saniyede kaybolacak, endişelenmeyin.

Ayrıca, sarımsak bu uçukların sebep olduğu genel acıyı azaltabilir ve uçuğu bir kaç saat içinde ortadan kaldırabilir. Eğer tamamen gitmezse, bu tedaviyi gün içinde ve gece de uygulamaya devam edin.

Bir diğer seçenek ise sarımsağı ezip bir macun haline getirmek, uçuğa uygulamak ve gece boyunca bir bandajla üstünü kapatmaktır. Sabahları, sarımsağı yıkayabilirsiniz ve uçuğunuzun ne kadar kuruduğunu görebilirsiniz.

Bir daha çıkmasına karşı korunun: Son olarak, unutmayın ki uçuklar kişisel eşyaların ortak kullanımı yüzünden yayılır. Uçuğunuz iyileştikten sonra, yeni bir diş fırçası, ruj, dudak kremi, havlu ve ağzınızla temas eden diğer ürünleri almalısınız. Bundan önce kullandıklarınızın herpes virüsü taşıma ve yeni bir enfeksiyona yol açma olasılığı oldukça yüksektir.

Ayrıca yeniden çıkışlarını önlemek için her zaman güneş korumalı dudak kremleri kullanın. Doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının, çünkü uçuklarınız bu şekilde geri gelebilir.


-- sponsor içerik --

---