Nedirkibu

Kulak Rahatsızlıkları Baş Dönmesine Neden Oluyor!

-- sponsor içerik --

---
Kulak Rahatsızlıkları Baş Dönmesine Neden Oluyor!

Baş dönmesi günlük hayatımızı zorlaştıran psikolojik olarak da kişiyi yıpratan bir rahatsızlıktır. Kulakta oluşan bir rahatsızlık baş dönmesinin nedeni olabilir.

Baş ve vücutta herhangi bir hareket olmaksızın ortaya çıkan baş dönmesi (vertigo) sıklıkla kulakta çınlama, işitme kaybı ile birlikte görülüyor. Medicana Kadıköy Hastanesi Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Oğuzhan Onultan, hastalığın tek taraflı işitme kaybı ile ortaya çıktığının altını çiziyor. "Periferik vertigo (iç kulağa bağlı) sıklıkla kulakta çınlama, işitme kaybı ile birlikte görülür ve nörolojik bulgular içermez. Sersemlik hissinin ne sıklıkla oluştuğu, ne kadar sürdüğü önemlidir" diyor.

ÇİFT GÖRME, PELTEKLİK
Yataktayken ortaya çıkan baş dönmesinin iç kulağa işaret ettiğini belirten Dr. Oğuzhan Onultan şöyle devam ediyor: "Yüksek ses veya titreşimle, hareket eden şeyleri takip ederken, tek taraflı işitme kaybı ve etrafın dönmesiyle ortaya çıkıyorsa, iç kulağı düşündürür. Çift görme, dilde peltekleşme ise beyinle ilgilidir. Bulantıda, hem iç kulak hem de beyinle bir rahatsızlık olabilir.".
-- sponsor içerik --

---

Nedirkibu?: Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.
Üye Olmadan Yorum Yap
Disqus
Yorum Profilinizi Seçiniz :

Hiç yorum yok

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)