Yaşadığınız Yerdeki Baz İstasyonları Nerede ve Ölçümleri Kaç?

-- sponsor içerik --

---
Yaşadığınız Yerdeki Baz İstasyonları Nerede ve Ölçümleri Kaç?

E-devlet üzerinden yaşadığınız bölgedeki baz istasyonlarının ölçüm bilgilerine ulaşmanız mümkün.

 Seçilen noktaya en yakın olan baz istasyonunun BTK veritabanında kayıtlı elektromanyetik alan ölçüm değerleri hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla sunulmaktadır. Burada verilen mesafeler harita çözünürlüğüne ve mobil cihazınızın GPS hassasiyetine bağlı olarak ± 10 metre doğruluk payıyla verilmektedir.

Türkiye'de yaklaşık 85 bin baz istasyonu bulunuyor.

BTK tarafından baz istasyonlarının, uluslararası standartlara uygun şekilde elektromanyetik alan ölçümleri yapılıyor ve ölçüm sonuçları BTK'nın veri tabanında yer alıyor.

Kamuoyunda zaman zaman ölçümlerin yapılıp yapılmadığına ilişkin endişelerin dile getirilmesi üzerine, 4 Kasım'dan itibaren isteyen herkese, kendisine en yakın baz istasyonunun elektromanyetik alan ölçüm değerlerini e-Devlet Kapısı üzerinden takip edebilme olanağı sağlandı.

E-devlet üzerinden buradaki linkten giriş yaparak sorgulama yapabilirsiniz.

-- sponsor içerik --

---

Nedirkibu?: Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.
Üye Olmadan Yorum Yap
Disqus
Yorum Profilinizi Seçiniz :

Hiç yorum yok

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)