Yaşadığınız Yerdeki Baz İstasyonları Nerede ve Ölçümleri Kaç?

Nedirkibu.com
Yaşadığınız Yerdeki Baz İstasyonları Nerede ve Ölçümleri Kaç?

E-devlet üzerinden yaşadığınız bölgedeki baz istasyonlarının ölçüm bilgilerine ulaşmanız mümkün.

 Seçilen noktaya en yakın olan baz istasyonunun BTK veritabanında kayıtlı elektromanyetik alan ölçüm değerleri hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla sunulmaktadır. Burada verilen mesafeler harita çözünürlüğüne ve mobil cihazınızın GPS hassasiyetine bağlı olarak ± 10 metre doğruluk payıyla verilmektedir.

Türkiye'de yaklaşık 85 bin baz istasyonu bulunuyor.

BTK tarafından baz istasyonlarının, uluslararası standartlara uygun şekilde elektromanyetik alan ölçümleri yapılıyor ve ölçüm sonuçları BTK'nın veri tabanında yer alıyor.

Kamuoyunda zaman zaman ölçümlerin yapılıp yapılmadığına ilişkin endişelerin dile getirilmesi üzerine, 4 Kasım'dan itibaren isteyen herkese, kendisine en yakın baz istasyonunun elektromanyetik alan ölçüm değerlerini e-Devlet Kapısı üzerinden takip edebilme olanağı sağlandı.

E-devlet üzerinden buradaki linkten giriş yaparak sorgulama yapabilirsiniz.

Yorum Gönder

0Yorumlar

Değerli Ziyaretci;

1- Bu konu ile ilgili sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve diğer ziyaretçilerimizle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

2- Yorumlarınızda sorduğunuz sorular araştırıldıktan sonra cevaplanacaktır. "Bana Bildir" butonu işaretlemeniz halinde sorunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

3- Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.

Yorum Gönder (0)