Öğrencilere Vergisiz Cep Telefonu ve Bilgisayar Satışı Şartları ve Başvurusu

Nedirkibu.com
Öğrencilere ötvsiz Cep Telefonu ve Bilgisayar Satışı Şartları ve Başvurusu
Öğrencilere Vergisiz Cep Telefonu ve Bilgisayar Satışı Şartları ve Başvurusu


ÖĞRENCİLERE VERGİSİZ CEP TELEFONU 2023

ÖTV ve KDV'siz öğrencilere vergisiz cep telefonu satışı ne zaman, şartları neler? İşte son durum!

Öğrencilere vergisiz cep telefonu satışı ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Cumhurbaşkanlığı Seçimleri öncesi gençlerin telefon ve bilgisayar satın alımlarında bir kereye mahsus olmak üzere KDV ve ÖTV'den muaf tutulacağı ifade edilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği müjdeyi anımsatan Gençlik ve Spor Bakanı Bak, çalışmaların sürdüğünü vurguladı. Peki öğrencilere vergisiz cep telefonu satışı ne zaman? öğrencilere vergisiz cep telefonu satışı şartları neler?

Öğrencilere vergisiz cep telefonu satışı ile ilgili son dakika gelişmeleri, yükselen enflasyon ve fiyat artışı nedeniyle üniversite öğrencileri tarafından yakından takip ediliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gençlere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar müjdesini duyurmuştu. Konuya ilişkin son açıklama ise Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak tarafından yapıldı. öğrencilere vergisiz cep telefonu ile ilgili detaylar merak konusu oldu.

ÖĞRENCİLERE VERGİSİZ CEP TELEFONU SATIŞI NE ZAMAN?

Öğrencilere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar satışı müjdesine dair konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"İlk kez bilgisayar ve cep telefonu alacak gençlere ÖTV'nin bir kereye mahsus kaldırılmasıyla ilgili çalışma devam ediyor.

Cumhurbaşkanımız yakın zamanda bilgilendirme yapacak."

Vergisiz Cep Telefonu ve Bilgisayar satışından faydalanmak isteyenlerin içerisinde Açık Öğretim ve Yüksek Lisans yapan kişilerde bulunuyor, Ancak duyumlara göre Açıköğretim Fakültesi öğrencileri ve Yüksek lisans yapan kişiler bu vergi muafiyetinden faydalanamayacak, Vergisiz Cep Telefonu ve Bilgisayar Başvurusu için örgün öğretim ile alakalı bir belge istenecek. 


Yorum Gönder

0Yorumlar

Değerli Ziyaretci;

1- Bu konu ile ilgili sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve diğer ziyaretçilerimizle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

2- Yorumlarınızda sorduğunuz sorular araştırıldıktan sonra cevaplanacaktır. "Bana Bildir" butonu işaretlemeniz halinde sorunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

3- Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.

Yorum Gönder (0)