Telefonlarda Saat Ayarı Nasıl Yapılır?

-- sponsor içerik --

---
Telefonlarda Saat Ayarı Nasıl Yapılır?

Telefonda saat ayarı nasıl yapılır bilmiyorsanız bu yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Kış saati uygulamasına geç geçmemiz dolayısıyla Android ve iPhone'larda saat ayarı yapmanız gerekiyor.

iPhone Saat Ayarlama Nasıl Yapılır?

Önce Ayarlar>Genel>Tarih ve Saat> bölümüne girin. Ardından "Otomatik Ayarla" özelliğini devredışı bırakın.

Android Saat Ayarlama Nasıl Yapılır?

Ayarlar>Tarih ve Saat bölümüne girin. Yeni ekranda yer alan "Otomatik tarih ve saat" ile "Otomatik saat dilimi" ayarlarını pasif konuma getirin.

Bu yıl dünya ile birlikte kış saatine geçmediğimiz için otomatik tarih ve saati pasif duruma getirerek saat ayarlarını yapabildik. 8 Kasım dan itibaren ise saatleri 1 saat geri alacağız. Bunun içinde üst kısımda belirtilen ayarlardan otomatik saat ve tarih ayarlarını aktif duruma getirmemiz yeterli olacaktır. Akıllı telefon kullanmayan kişiler ise saat ayarlarından saatlerini manuel olarak ayarlayabilirler.

aramalar:
samsung saat ayarı nasıl yapılır, samsung telefonlarda saat ayarı nasıl yapılır, nokia telefonlarda saat ayarı nasıl yapılır, iphonelarda saat ayarı nasıl yapılır, vestel telefonlarda saat ayarı nasıl yapılır, discovery saat ayarı nasıl yapılır?
-- sponsor içerik --

---

Nedirkibu?: Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.
Üye Olmadan Yorum Yap
Disqus
Yorum Profilinizi Seçiniz :

Hiç yorum yok

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)