Nedirkibu

Hamileyken Patates Yemek Zararlımıdır?

-- sponsor içerik --

---
Hamileyken Patates Yemek Zararlımıdır?

Hamileyken Patates Yemek Zararlımıdır? Araştırma ilginç bir gerçeği ortaya koydu. Anne adaylarının bu yazımızı dikkatle okumasını öneririz.

Yapılan bir araştırmada 10 yıl boyunca 15 bin kadın hastanın beslenmesi takip edildi. Bu araştırmaya göre; hamilelik döneminde her hafta bir porsiyon patates yiyen kadınlarda diyabet (şeker hastalığı) riski yüzde 20, iki ve dört porsiyon arası patates yiyen kadınlarda yüzde 27 ve beş porsiyondan fazla yiyen kadınlarda ise yüzde 50 oranında artıyor.

Hamilelikte olmasa bile patatesin de çok önemli faydaları bulunuyor. Patatesin faydaları ile ilgili yazımızı PATATESİN FAYDALARI NELERDİR? başlığından okuyabilirsiniz.

Unutmadan birde patates suyu var, PATATES SUYUNUN SAĞLIĞIMIZA FAYDALARI! isimli yazımıza gözatmanızı öneririz.

Hamileyken Patates Yemek Zararlımıdır? yazımız hakkında soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
-- sponsor içerik --

---

Nedirkibu?: Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.
Üye Olmadan Yorum Yap
Disqus
Yorum Profilinizi Seçiniz :

Hiç yorum yok

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)