Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? Cep Telefonlarında Ekran Görüntüsü Almak

Nedirkibu.com
Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? Cep Telefonlarında Ekran Görüntüsü Almak

Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

İnternette geziniyorsunuz veya anlık olarak bilgi kaydı yapmanız gerekiyor. Elinizin altında kalem ve kağıtta yok. O an yapmanız gereken tek şey telefonunuzun ekran görüntüsünü almak. Peki ama android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonlarımızda ekran görüntüsü yani ekranın resmini nasıl alabiliriz. Aslında ortak işletim sisteminin getirdiği avantaj sayesinde Samsung, htc, lg ve sony gibi markalarda telefondan ekran görüntüsü almak hep aynı tuşların fonksiyonu ile gerçekleşiyor.Samsung Android Cep Telefonlarında Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
Cep telefonu dünyasında en popüler markalardan birisi olan Samsung, çeşitli ürünler sunarken android cep telefonları içinde aynı zenginliği müşterisine sunuyor. Bu yüzden standart olan ekran görüntüsü alma özelliği farklı fonksiyonlar ile gerçekleşebiliyor. Samsung cihazlarda home tuşu ve güç (telefonu açma-kapama) tuşuna aynı anda basıldığında ekran görüntüsü alınabiliyor. Fakat Samsung Galaxy S3 ve daha sonra çıkan modellerinde bunu yapmak için ekran üzerine dokunduktan sonra soldan sağa elinizi hareket ettirdiğinizde cihaz, ekranın o an ki görüntüsünü kayıt altına alıyor. Fakat dahili “home” tuşu olmayan Samsung android cep telefonlarında güç tuşu ile birlikte yan tarafta yer alan ses azaltma tuşana basarak bu işlemi de gerçekleştirebiliriz. Samsung s pen akıllı telefonlarda ise cihaz kaleminizi ekrana sabit bir şekilde bastırarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Sony Xperia Android Cep Telefonlarında Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
Samsung kadar etkin olmasa da japon devi Sony de Xperia serisi ile şık tasarım ve sağlamlık adına kaliteli android cep telefonları sunuyor. Eğer sony marka android cep telefonunuz varsa ekran görüntüsünü ses düşürme tuşu ile güç tuşuna birlikte basarak alabilirsiniz. Diğer seçenek ise güç tuşuna basılı tutup gelen menüden ekran görüntüsü almayı seçerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

LG Android Cep Telefonlarında Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Kullandığınız android cep telefonu lg marka ise, ekran görüntüsünü alırken yine ses düşürme tuşu ile güç tuşuna birlikte basarak gerçekleştiriyoruz.

HTC Android Cep Telefonlarında Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Eğer htc android cep telefonu kullanıcıysanız, yine aynı yöntemi kullanacaksınız. Diğer cihazlarda alternatif olmasına rağmen htc için güç tuşu ile home tuşuna aynı anda basılı tutarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. HTC marka android cep telefonlarında başka bir yöntemle ekran görüntüsü alınamıyor.

Yorum Gönder

0Yorumlar

Değerli Ziyaretci;

1- Bu konu ile ilgili sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve diğer ziyaretçilerimizle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

2- Yorumlarınızda sorduğunuz sorular araştırıldıktan sonra cevaplanacaktır. "Bana Bildir" butonu işaretlemeniz halinde sorunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

3- Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.

Yorum Gönder (0)