Zerdeçal, Kanser Hastalarında Metastazları Önlüyor!

Nedirkibu.com
ABD’de gerçekleştirilen bir araştırma, başta Hindistan olmak üzere Güney Asya mutfağında çok sık kullanılan zerdeçalın kansere karşı etkili olduğunu ortaya koydu.

Zerdeçal
zerdeçal kanser ilişkisi

Vatan'ın haberine göre; İngiliz yayın kuruluşu BBC’de yayımlanan ‘Trust Me I’m A Doctor’ (Bana Güven, Ben Doktorum) programında mercek altına alınan araştırmaya göre, meme kanserine neden olan hücreleri yüzde 75 oranında bloke eden zerdeçal, karaciğer kanserinin metastaz yapmasını da yüzde 70 oranında engelliyor. Zerdeçalın yeni süper besin olduğunun altını çizen araştırma ekibinin başındaki Profesör Martin Widschwendter, zerdeçalın beyin gelişimine de büyük katkısının olduğunu belirterek, “Alzheimer’a karşı çok etkili bir besin. Her gün düzenli olarak bir çay kaşığı zerdeçal tüketirseniz kansere yakalanma olasılığınız da azalır” ifadelerini kullandı.
Tags

Yorum Gönder

0Yorumlar

Değerli Ziyaretci;

1- Bu konu ile ilgili sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve diğer ziyaretçilerimizle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

2- Yorumlarınızda sorduğunuz sorular araştırıldıktan sonra cevaplanacaktır. "Bana Bildir" butonu işaretlemeniz halinde sorunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

3- Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.

Yorum Gönder (0)