Nedirkibu

Zerdeçal, Kanser Hastalarında Metastazları Önlüyor!

-- sponsor içerik --

---
ABD’de gerçekleştirilen bir araştırma, başta Hindistan olmak üzere Güney Asya mutfağında çok sık kullanılan zerdeçalın kansere karşı etkili olduğunu ortaya koydu.

Zerdeçal
zerdeçal kanser ilişkisi

Vatan'ın haberine göre; İngiliz yayın kuruluşu BBC’de yayımlanan ‘Trust Me I’m A Doctor’ (Bana Güven, Ben Doktorum) programında mercek altına alınan araştırmaya göre, meme kanserine neden olan hücreleri yüzde 75 oranında bloke eden zerdeçal, karaciğer kanserinin metastaz yapmasını da yüzde 70 oranında engelliyor. Zerdeçalın yeni süper besin olduğunun altını çizen araştırma ekibinin başındaki Profesör Martin Widschwendter, zerdeçalın beyin gelişimine de büyük katkısının olduğunu belirterek, “Alzheimer’a karşı çok etkili bir besin. Her gün düzenli olarak bir çay kaşığı zerdeçal tüketirseniz kansere yakalanma olasılığınız da azalır” ifadelerini kullandı.

-- sponsor içerik --

---

Paylaş:

Admin

Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)
Yorum Ekle İkon Ekleİkon Ekle