Ücretsiz E-posta Adresi Alın, Ücretsiz Mail Adresi Oluşturma!

Nedirkibu.com
Outlook Hotmail mail adresi alma

Bu yazımızda mail adresi almak için izleyeceğiniz adımları anlatacağız.

Artık herkesin bir mail adresinin olması teknoloji hayatımızda önemli bir yer tutmaya başladıkça ihtiyaç haline geldi. Akıllı cep telefonları, Mobil Uygulamalar vs. bunları kullanırken sizden mail adresi ile kayıt olmanızı istenmektedir.Peki Mail adresi nasıl alınır? Kimisine bu konu çok basit gelebilir, ancak mail adresinin nasıl alınacağını bilmeyenler için ayrıntılı bir şekilde mail adresi alma konusunu paylaşıyoruz.

E-POSTA ADRESİ NASIL ALINIR?


Bir çok internet kullanıcısı yeni eposta adresi almak istiyoru ve yeni e-posta adresi nasıl alınır bilmiyor. Bu yazımızda eposta atmak, eposta almak, mail yazmak, facebooka kaydolmak için e posta adresi nasıl alınır, e-posta adresi nereden alınır sorularının cevabını vermeye çalışacağız. Aşağıdaki adımları ilerleyerek yeni bir eposta alabilirsiniz...

E-Posta Nedir?
E-Posta yada E-Mail internetten gönderilen bir bakıma elektronik postadır. Yani elektronik mektuptur. E-Posta sayesinde bir arkadaşımızın e-posta adresine mesaj, mail atabiliriz. Yani e-posta adresleri iletişim için kullanılır. Elbette günümüzde bir çok kişi e-posta adresini iletişim için değil de bir siteye üye olmak için kullanıyor. Örneğin facebook hesabı açabilmek için bir eposta adresiniz olması gerekiyor. Facebook, bu eposta adresinize onay mesajı gönderiyor. Bu nedenle bir çok siteye üye olmak için mecburen artık herkes bir eposta adresi kullanmak zorunda.

E-Posta Adresi Nasıl Alınır?

Ücretsiz e-posta alabilmek için bir çok site var. En çok kullanılan posta servislerinin başında ise HOTMAİL.COM, GMAİL.COM geliyor. İster hotmail olsun ister gmail olsun sizin için bu ikisi de hem iletişim için hem de üyelikler için yeterli olacaktır.

HOTMAİL.COM E-POSTA ADRESİ ALMAK

www.hotmail.com adresinden hotmaile kaydolarak e-posta adresi nasıl alacağız. Öncelikle buradan  hotmail yeni hesap oluşturma adresine giriyoruz. (google a hotmail.com yazarak Sign İn yazan ilk sayfaya tıklayıp, Hesabınız yok mu? Bir tane oluştur! linkine tıklayarak da açabilirsiniz.)

Açtığımız ekranda karşınıza bir form gelecek. Bu formda sizlerden bir kaç bilgi isteniyor.
AD:
SOYAD:
KULLANICI ADI:
PAROLA:

Ever yukarıdaki gibi bilgiler istenecek. Burada dikkat edeceğiniz kısım kullanıcı adı ve porola kısmı. Kullanıcı adı sizin e-posta adresiniz olacak. Yeni eposta adresiniz ne olmasını istiyorsanız onu yazacaksınız. Eğer başka biri bu adresi almışsa değiştirin ve türkçe karakter kullanmayın.(örnek xxxxx@hotmail.om @ işaretinden sonraki bölüm hotmail.com olarak değiştirmeniz gerekecektir.)

Gmail Hesap Açma


GMAİL.COM E-POSTA ADRESİ ALMAK

Akıllı cep telefonlarınızdan Google hesaplarına , Google Play gibi, Youtube gibi bir platforma kullanıcı girişi üye olmak için gmail adresinden bir mailinizin olması gerekir. Gmail.com sitesinden de e-posta adresi almakda çok kolay. Hem ücretsiz hem de çok kolay bir şekilde www.gmail.com sitesinden email adresi alabilirsiniz.

GMAİL alabilmek için öncelikle www.gmail.com sitesine giriyoruz.
HESAP OLUŞTUR butonuna tıklamamız yeterli. Gmail E-mail Adresi Alın!

Açılan formu dikkatlice dolduruyoruz.
AD: Adınızı yazın(doğru olmak zorunda değil)
KULLANICI ADI SEÇİNİZ: (daha önce alınmamış bir kullanıcı adı yazın)
ŞİFRE OLUŞTURUN: Unutmayacağınız ve kolay olmayan bir şifre oluşturun
ŞİFRENİZİ ONAYLAYIN:  aynı şifreyi tekrar yazın
DOĞUM GÜNÜ: Doğum tarihinizi yazın( doğru olmak zorunda değil ama hesabınızın güvenliği için unutmayacağınız bir tarih girmelisiniz)
CİNSİYET:
CEP TELEFONU: Hesap güvenliğiniz için telefon numaranızı girebilirsiniz. Mecburi değil...
MEVCUT EPOSTA ADRESİNİZ: Eğer başka eposta adresiniz varsa buraya yazıyorsunuz. YOksa boş bırakın. Fakat eposta güvenliğiniz için bir eposta adresi girmeniz tavsiye edilir...
SONRAKİ ADIM TIKLA : Sonraki adıma geçebilirsiniz...
GİZLİLİK VE ŞARTLAR: Kabul Ediyorum...

Bazı Durumlarda E-posta adresi girmediğinizde Telefon numarası isteyecektir. Telefon numarası isterse buraya doğru bir telefon numarası yazıp onaylayın. Size bir mesaj gelecek ve mesajda yazan kodu ekrana gireceksiniz. Hiç bir sakıncası yok...

Yorum Gönder

0Yorumlar

Değerli Ziyaretci;

1- Bu konu ile ilgili sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve diğer ziyaretçilerimizle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

2- Yorumlarınızda sorduğunuz sorular araştırıldıktan sonra cevaplanacaktır. "Bana Bildir" butonu işaretlemeniz halinde sorunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

3- Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.

Yorum Gönder (0)