Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun papatya bitkisi ile ilgili bitkisel tedavilerini ve faydalarını nedirkibu.com da paylaşıyoruz.

PAPATYA
Ağız yaralarına, aft şikayetlerine ve kemoterapi sonrası ağızda gelişen yaralara karşı, papatya çayı ile gargara yapmak çok iyi bir destekleyicidir.

Bunun dışında adet dönemini depresif geçiren kadınlar, günde iki defa içecekleri papatya çayının nasıl mükemmel bir anti-depresan özelliği olduğunu hayretle göreceklerdir. Bu anti-depresan özellik, mens dönemine bağlıdır yani regl dönemi için geçerlidir.Ayrıca, sinüzit şikayetiniz varsa tencerede kaynamakta olan suyun içerisine, bir avuç kır papatyası atın. Suyun buharını, burundan beş dakika soluyun, 10 dakika ara verin ve tekrar beş dakika daha solumaya devam edin.

Bu uygulama her akşam düzenli olarak yapıldığında sinüzit şikayetinizin ortadan kalktığını hayretle göreceksiniz. Burundan akıntı gelene kadar uygulama yapılmalıdır. Bazı inatçı sinüzitler, bu uygulamayı 10-15 gün yapmayı gerektirebilir.

Bağırsak gazlarına karşı da papatya çayı iyi bir yardımcıdır. Ayrıca papatya bitkisi, anti-bakteriyel özelliği sayesine göz iltihaplanmalarına karşı da yardımcıdır.

Bitkiye karşı alerjiniz yoksa pamuğu papatya çayına daldırarak gözünüzün üzerine kapatabilirsiniz. İlave olarak, gözleriniz çok sık çapaklanıyorsa aynı şekilde papatya çayı ile pansuman yapabilirsiniz.
-- sponsor içerik --

---