Ceviz Kabuğunun Bilinmeyen Mucizevi Faydaları...

-- sponsor içerik --

---
Ceviz Kabuğunun Bilinmeyen Mucizevi Faydaları...


Ceviz kabuğunu çay demler gibi demleyerek tükettiğinizde soğuk algınlığı ve öksürüğe iyi geliyor. Kuru ceviz veya taze ceviz ile yapacağınız demleme işlemi soğuk algınlığı ve öksürüğün yanı sıra bağırsaklarda oluşan kurt ve solucanların tedavisi için de kullanılıyor.

Günde iki fincan içmeniz bu hastalıkların tedavisi için yeterli miktar...

Vücutta D vitamini eksikliğinden kaynaklanan raşitizm hastalığı ve şeker hastalığına da demlenen ceviz kabukları iyi geliyor. 10-15 adet cevizin kaynatılarak tüketilmesi bu hastalıklar için faydalı.

Taze (yeşil) ceviz kabuğunun suyunu çıkararak sivilceli cildin üzerine sürmek sivilcelerin geçmesi için yardımcı olur. Ayrıca taze ceviz kabuğu suyu, cilt lekeleri tedavisinde de kullanılıyor. Egzama ve sedef hastalığı ile mücadele edenlerde mucize faydalarını görenler arasında.

Kuru veya yaş olan ceviz kabuklarını kaynayan suyun içine atarak 10 dakika kadar kaynatın. Kaynayan su ile saçlarını yıkadığınızda saç dökülmelerinizin durduğunu göreceksiniz. Bu su sayesinde yıpranmış saçlarınız eski gücüne ve parlaklığını kavuşacak ve saçlarınız kepeklerden arınacak.


-- sponsor içerik --

---

Nedirkibu?: Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.
Üye Olmadan Yorum Yap
Disqus
Yorum Profilinizi Seçiniz :

Hiç yorum yok

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)