Nedirkibu

Ceviz Yağı Nedir, Ceviz Yağı Faydaları Nelerdir?

-- sponsor içerik --

---
Ceviz Yağı Nedir, Ceviz Yağı Faydaları Nelerdir?


Ceviz yağının faydaları nelerdir?

Ceviz yağının cildi güzelleştirici etkisi herkes tarafından bilinmektedir. Bunun sebebi ise içerisinde bulunan E vitamininden kaynaklanmaktadır. Bu yağ aminoasitleri aktif hale getirdiği için yıpranma ve kırışıklıkların tedavisinde takviye edici bir yapısı vardır. İçerisinde yer alan mineral, antioksidanlar ve vitaminler sayesinde cildin yaşlanmasını geciktirir ve doğal bir nemlendirici görevi görür.

Vücudumuzun tüm yükünü çeken ayaklarımız için bulunmaz çözümler sunar. Özellikle ayak mantarlarına karşı ceviz yağı kullanımı çok etkili ve önerilen bir yöntemdir. Ceviz yağı mantar olan yerlere sürülerek rahatlıkla kullanılabilir. Sedef ve egzama hastalığı ciltte kuruluk, pul pul olma gibi sorunlar yaşatır. Ceviz yağı bu hastalığın tedavisinde tamamlayıcı tedavi olarak kullanılabilir.

Yağ, içerdiği proteinler ile saç derisinde bulunan bakterileri ve ölü hücreleri yok ederek saçı nemlendirir ve saç dökülmesini azaltır. Saç köklerini güçlendirerek, saça parlaklık ve hacim sağlar.

Kepek sorununa karşı da etkili bir bitkisel yağdır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte ceviz yağı kullanımı sonucunda saçlarının uzadığını söyleyenlerin sayısı da fazladır. Buradaki tüm önerilerimiz genel geçer herkesin işine yarayacak etkilerdir. Yine de unutulmamalıdır ki herkesin cilt tipi farklılıklar gösterir. Bu yüzden aklınıza takılan her durumda, dermatoloğunuza danışmayı ihmal etmeyin.


-- sponsor içerik --

---

Nedirkibu?: Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.
Üye Olmadan Yorum Yap
Disqus
Yorum Profilinizi Seçiniz :

Hiç yorum yok

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)