Nedirkibu

Tarçınlı Yoğurdun Faydaları

-- sponsor içerik --

---
Tarçınlı Yoğurdun Faydaları

Tarçınlı yoğurt kürü zayıflatır mı? Bu sağlıklı yiyeceklerin vücudumuza ne gibi yararları olabilir?

Tarçın cildimizin yaşlanmasını önleyen ve hoş kokusuyla çeşitli alanlarda kullanabileceğimiz mucizevi bir baharattır. Sindirim sistemi dostu olan tarçın yüzyıllardır hekimlerin şifa kaynağıdır. Çeşitli hastalıklara iyi geldiği bilinen tarçın yoğurt ile birleştirildiğinde eşsiz bir aroma eşliğinde diyetlerinizin ara öğünlerinde tüketebileceğiniz bir besin haline geliyor.

Vücudun ihtiyacı olan çinko ve demiri karşılayan ayrıca bu besin eksikliklerinden ötürü doğan açlığı da büyük oranda engelleyen yoğurt günde bir kase yenildiğinde bünyeyi kuvvetlendirir.

Yoğurdun diyet listelerinin vazgeçilmezi olduğunu bilmeyen yoktur. içinde bulundurduğu amino asitler ve kalsiyum fazla yağların dışarı atılmasına yardımcı olur. Zararlı bakterileri etkisiz hale getirerek bağırsak enfeksiyonlarını önler.

Tarçınlı yoğurt nasıl yapılır? 

Her gün tüketilen tarçın kolesterol ve kan şekerini büyük oranda azalttığı gözlenmiş, metabolizmanın yağı ve şekeri dengelemesine yardımcı olduğu da kaydedilmiştir. Yoğurtlu tarçının birçok mide rahatsızlıklarına, hazımsızlığa iyi geldiği kaydedilmiştir.

Bir kaseye alabildiği kadar yoğurt ve 2 çay kaşığı tarçın atarak tüketebileceğiniz bu kolay ve pratik kür ile çeşitli sağlık sorunlarınıza çözüm bulabilir, diyet listenize koyabilir ve hatta ara öğün niyetine tüketebilirsiniz. (Milliyet)

Genel Bilgilendirme:Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu nedirkibu.com'a ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız..Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmış yazılardır.
-- sponsor içerik --

---

Nedirkibu?: Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.
Üye Olmadan Yorum Yap
Disqus
Yorum Profilinizi Seçiniz :

Hiç yorum yok

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)