İnstagram Hesabımı Açamıyorum! İnstagram Hesabınızı Geri Almanın Çözümü!
İnstagram Direct Uygulaması Nedir, Nasıl Kullanılır?
İnstagram Direct Uygulaması Nedir, Nasıl Kullanılır?Sosyal medya devi Facebook, Facebook Messenger gibi bir uygulamanın aynısını Instagram Direct için de getiriyor. Başlangıç olarak 6 ülkede test edilecek ve bu ülkeler arasında Türkiye’de bulunuyor.

Instagram kullanıcıları da kendi aralarında kolayca mesajlaşabilecek

Facebook’un mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger, Facebook’a entegre edildikten sonra kullanıcısı sayısında büyük bir artış yaşadı. Çıktığı ilk zamanlarda bildiğiniz gibi olumsuz yorumlar alan Messenger, Facebook mesajlaşma platformu olarak ortaya çıkmıştı.

Facebook ile entegre çalışan bu uygulama, sosyal medya devinin kullanıcıları arasında yapılan etkileşimi kolaylaştırmayı hedefliyordu. Facebook’a tamamen entegre edilmesinden ardından sosyal medya devi hedefine ulaşmayı başardı.

Şimdi ise 2 milyarın üzerinde aktif kullanıcı sayısına sahip sosyal medya devi Facebook, bu uygulamayı diğer sosyal medya platformu olan Instagram’a getirmeyi planlıyor. Instagram’da bulunan Direct mesajın yerine Instagram Direct uygulamasını getirmeyi planlayan Facebook, Instagram kullanıcılarının da kendi aralarında kolayca mesajlaşabileceği bir platform ortaya koymaya çalışıyor. İnstagram dm ile ilgili İnstagram dm nasıl atılır makalemizi okuyabilirsiniz.

Söz konusu uygulamayı başlangıç olarak Türkiye, Şili, İsrail, Uruguay, İtalya, Portekiz’de deneme sürecine sokan Facebook, gösterilen tepkilere göre uygulamayı yaygınlaştıracak. Şayet platforma kullanıcılar olumlu yaklaşır ise kısa süre içerisinde tüm dünyada kullanıma sunacak.

Bahsettiğimiz 6 ülkede bugün Android ve iOS platformlarında kullanımasunulan uygulamayı yüklendiğiniz taktirde Instagram’dan direct özelliği kalkıyor ve yüklenen yeni uygulama üzerine geçiyor. Kullanıcılar o saatten sonra açılışta Snapchat’te olduğu gibi kamera ile açılan uygulama üzerinden Instagram mesajlaşmalarını kolayca gerçekleştirebilecek.

Instagram otomatik arşivlenen hikayeler özelliğini başlattı
Facebook bünyesinde faaliyet gösteren Instagam, hikayeler özelliğine eklediği iki yenilikle Snapchat’in sevilen özelliklerini devşirmeye devam ediyor.

Bir önceki gün sosyal ağa eklenen özelliklerden ilki, hikayeleri arşivliyor ve kullanıcıların istedikleri zaman eski hikayelerini görüntülemelerini sağlıyor.

Instagram artık bir hikayenin zamanı dolduğunda bunu otomatik olarak yalnızca sahibinin görebildiği şekilde arşivliyor.

Daha önce Instagram’da yalnızca fotoğraflar ve videolar arşivlenebilirken, bu isteğe bağlı bir seçenek olarak sunuluyordu.

Arşivlenen hikayelere ulaşmak için profil sayfasının sağ üst bölümünde bulunan saat ikonuna dokunmak gerekiyor.

Arşiv sayfasında, tarihi geçmiş hikayelerin yanı sıra daha önce arşivlenmiş fotoğraf ve video paylaşımları da görüntülenebiliyor.

Otomatik arşivlenen hikayeler, Instagram tarafından kopyalanan bir diğer Snapchat özelliği oldu.

Snapchat bu özelliği Hatıralar adıyla başlatmıştı.

Instagram’a eklenen bir diğer özellik ise arşivlenen hikayelerin profil sayfasında sergilenmesini sağlıyor.

Bunun için profil sayfasının sol üst köşesindeki halka ikonuna dokunmak gerekiyor.

Instagram’ın yeni özellikleri, Snapchat uygulamasının yeni tasarımının yayınlanmasından bir hafta sonra yayınlandı.

Bu yılın mart ayında sosyal ağa eklenen hikayeler özelliği Instagram’ın kullanıcı sayısını da artırdı.

Nisan 2017 verilerine göre, Instagram Hikayeleri her gün 200 milyon kullanıcı tarafından kullanılırken, Snapchat’in aktif kullanıcı sayısı 158 milyon civarında.

-- sponsor içerik --

---