Star Tv'de eğlenceli bir dizi başladı. Dizinin ismi Sil Baştan!

Sekiz yetişkin, yıllar sonra okul hayatına geri dönerse...

İzzet Ünver Lisesi’nin 100. Yıl kutlaması için düzenlenen törene gelenleri bekleyen büyük bir sürpriz vardır. Kendisine onur ödülü verilecek olan okul öğretmeni Niyazi Baydar, 23 yıldır içinde tuttuğu pişmanlığı itiraf ederek kendisine verilen onur ödülünü reddeder. Niyazi Baydar 1991-1992 öğretim yılında okuttuğu lise son sınıftan sekiz öğrencisini ailelerinin verdikleri para karşılığında notlarını değiştirerek mezun etmiştir.
Tüm medyada yayılan haber ile kriz ortamı oluşmuştur.

Sekiz mezunun arasında Milli Eğitim Bakanı Oktay Atabey, eski Türkiye güzeli Gizem Dereli, efsane futbolcu Sergen Yalçın, müteahhit Kadri Sarıtepe, ünlü popçu Murat Dalkılıç, başarılı gazeteci Ceren Özdemir gibi çok ünlü isimler olduğu gibi, garibanların avukatlığını yapan Yiğit Şen, dolandırıcılıktan hapishanede bulunan Yelda Yeşilyurt gibi isimler de bulunmaktadır.

İçlerinde bir bakanın bulunuyor olmasıyla gündemde daha da çok önem kazanan skandal, devletin verdiği karar ile son bulacaktır. Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre; bu sekiz kişi son sınıfı tekrar okuyacak, diplomalarını hak edene kadar görevleri askıya alınacaktır.
Okula dönenler kadar, okulda onları sınıflarına alacak olan gençlerin de sürükleyici hikâyesini izleyeceğimiz Sil Baştan, Gani Müjde’nin usta kalemi ile Cumartesi akşamları star tv ekranlarında!
-- sponsor içerik --

---