Nedirkibu

Gelir Durumu İyi Olmayanlara Bedava İnternet! Bedava İnternet'ten Nasıl Yararlanırsınız?

-- sponsor içerik --

---
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aralık ayı sonundan itibaren yoksul vatandaşlar için bedava internet uygulamasına başlanacağını duyurdu.

Bedava İnternet Kullanmak İçin İstenilen Şartlar

İlk çalışmalarını bir yıl önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı‘nın öncülüğünde, Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun başlattığı ‘ücretsiz internet’ uygulaması, Sosyal yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu’nun 11 Şubat 2016’da aldığı karar doğrultusunda hayata geçiriliyor ve bedava internet hizmeti başlıyor.

Gelir durumu düşük olan aileler için sağlanacak ücretsiz internet desteğinin, internetten mahrum kalan ailelerin teknolojinin sağladığı kolaylıklara rahatça erişebilmesi ve günümüz teknolojisinden herkesin eşit şekilde yararlanabilmesi imkanlarını yaratması bekleniyor. Bu destekle özellikle yoksul ailelerin çocuklarının, ‘ruhsatsız’ internet kafelerden korunarak kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amaçlanıyor.

Planlamanın detaylarına baktığımızda, Aralık ayının sonundan itibaren hayata geçirilmesinin beklendiği ücretsiz internet desteğinden 250 – 300 bin dolayında yoksul vatandaşın faydalanması öngörülüyor. Yardım programının altyapısı içinse 40 milyon TL’lik bir kaynak ayrıldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) tarafından belirlenecek yoksul vatandaşlara sağlanacak güvenli internet uygulaması, ‘aile koruma’ şifreli ve kotalı olarak sunulacak. Destekten faydalanılması için belirlenen temel kriter ise ailelerin gelir düzeyi.


-- sponsor içerik --

---

Paylaş:

Admin

Nedirkibu.com, güncel bilgilerin paylaşıldığı bir web blogdur. İçerikle ilgili düşünce ve sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

>> Okuduğunuz konu ile ilgili sorunlarınız, sorunuz veya tavsiyeniz varsa yorum ekleyerek bizle ve sizinle aynı sayfadaki yazıyı okuyan kişilerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.. Herhangi bir üyeliğiniz yoksa, Anonim Kullanıcıyı seçerek de yorum ekleyebilirsiniz.Yorum yapmaktan korkmayın, tamamen ücretsizdir :)
Yorum Ekle İkon Ekleİkon Ekle

Viesearch - Life powered search